صفحه اصلی » اخبار » داخلی » برنامه جامع خود مدیریتی دیابت در شهر شاهرود

برنامه جامع خود مدیریتی دیابت در شهر شاهرود   -   ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

photo_2017-08-08_10-21-02.jpg

در خبرهای قبلی به گزارش برگزاری "برنامه جامع خود مراقبتی دیابت" در شهرهای مختلف و اهداف برگزاری این برنامه پرداختیم.

در دومین رویداد آموزش جامع سال، این بار با هدف توانمند سازی افراد دیابتی، گروه پزشکی و پیراپزشکی و مراقبین سلامت استان سمنان راهی شاهرود شدیم؛ شهری زیبا با مردمانی فرهیخته و پیشگام در آموزش و یاد گیری زندگی سالم.

طبق درخواست و با همکاری دانشکده علوم پزشکی شاهرود، این دوره با هدف پوشش آموزشی گسترده تر و شرکت کلیه ی متقاضیان، کمی متفاوت تر از دوره های قبل برگزار گردید؛ به این ترتیب که گابریک در دو روز پیاپی میزبان جمعی از پزشکان، پیراپزشکان و مراقبین سلامت شاهرود بود.

96_shahrod_4متخصصین بهداشت و سلامت شاهرود در دو روز 10 و 11 مرداد پس از 6 ساعت آموزش و پس از کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کنترل و خود مدیریتی دیابت و مهارت ارتباط با افراد دیابتی، گواهی شرکت در این دوره را دریافت نموده و در پایان برنامه جهت تکمیل آموخته های خود، بسته ملی آموزش دیابت گابریک، حاوی 5 جلد کتاب آموزشی را نیز دریافت کردند.

در روز سوم برنامه در 12 مرداد ماه، شاهد حضور پرشور دیابتی های نوع 1 و نوع 2 در دو سانس صبح و عصر بودیم.    
دوستان دیابتی در این دوره آموزشی آموختند تا با یادگیری مهارت ها، دیابت را کنترل کرده و از بروز و پیشرفت عوارض دیابت جلوگیری کنند.
کودکان دیابتی شاهرود همچون برنامه های آموزشی گذشته گابریک در شهرستان ها به طور ویژه تری مورد توجه مشاورین دیابت گابریک قرار گرفته و به صورت فرد به فرد نحوه صحیح تزریق انسولین و استفاده درست از دستگاه تست قند را آموزش دیدند.
علاوه بر این، کلیه ی افراد مبتلا به دیابت پس از ثبت عضویت در گابریک و صدور درخواست کارت های شناسای96_shahrodی دیابت، از بسته ملی آموزش دیابت گابریک، شامل 5 عنوان کتاب آموزشی نیز بصورت رایگان بهره مند شدند.
لازم به ذکر است در برنامه ی آموزشی 3 روزه در شاهرود، مجموعا 191 نفر از جامعه ی پزشکان، پیراپزشکان و مراقبین سلامت و همچنین 214 فرد مبتلا به دیابت به همراه خانواده خود تحت آموزش قرار گرفته و با راهکارهای مدیریت دیابت و پیشگیری از عوارض دیابت  آشنا شدند.
ما در گابریک تلاش می کنیم تا افراد دیابتی با حضور در این دوره های آموزشی با مباحث پایه های کنترل دیابت، برنامه ریزی غذایی، اصول پایش قند خون، اصول ورزش در دیابت، مدیریت صحیح افت قند خون و پیشگیری از عوارض دیابت آشنا شده و بتوانند زندگی بدون عوارض و سالمی را تجربه نمایند.

96_shahrod_396_shahrod_2

انجمن دیابت گابریک از یکایک عزیزانی که در برگزاری این برنامه ما را یاری نمودند به ویژه معاونین بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهر شاهرود آقایان مهندس محمد مومنی، مهندس وحید امینی و دکتر محمد محمدی تشکر و قدردانی می نماید.

از زبان افراد دیابتی شرکت کننده در این برنامه:
Picture 001_1 Picture 002_1
Picture 003_1 Picture 003_2