مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها

مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها (CSR) تعهدی بزرگ و الهام‌بخش است که شرکت‌ها برای حفاظت، مراقبت و ارتقاء جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند، به عهده می‌گیرند. این مسئولیت در سه حوزه عملکرد اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی تجلی می‌یابد.

شرکت‌ها با تهیه و انتشار گزارش‌های منظم و داوطلبانه از اقدامات و نتایج خود، نشان می‌دهند که چگونه به جامعه، انسان‌ها و محیط زیست خود خدمت می‌کنند.

انجمن دیابت گابریک

انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک، به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد (NGO)، بیش از ۱۴ سال است که در زمینه آموزش دیابت فعالیت می‌کند. این انجمن تا کنون به بیش از صد هزار فرد دیابتی، از جمله کودکان و خانواده‌هایشان، خدمات آموزشی ارائه کرده است.

نیاز به حمایت

گابریک با هدف پیشگیری، کنترل دیابت و جلوگیری از عوارض آن، نیازمند حمایت‌های شماست. با همکاری و مسئولیت اجتماعی شما، می‌توانیم زندگی افراد را نجات دهیم و جامعه‌ای سالم و بدون دیابت بسازیم. با حمایت شما، می‌توانیم از نابینایی، نارسایی کلیه، قطع عضو، سکته قلبی و مغزی و دیگر عوارض دیابت جلوگیری کنیم و آینده‌ای روشن‌تر برای همگان به ارمغان آوریم.

بیایید دست در دست هم، برای ساختن آینده‌ای سالم‌تر و جامعه‌ای پربارتر تلاش کنیم.

مسئولیت اجتماعی شرکت ها، مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت می تواند در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد. مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در پیوند با مسئولیت شرکت در برابر جامعه، انسان‌ها، و محیطی است که شرکت در آن فعالیت می‌کند.
سازمان ها در قبال اجتماع و ذینفعان، بطور منظم و داوطلبانه، گزارشی از برنامه‌ها و شاخص‌های عملکردی خود را در چارچوب‌های متفاوتی تهیه و منتشر می کنند. این گزارش‌ها که معمولا به‌طور سالانه تهیه و منتشر می‌شود، در حوزه مسئولیت های اجتماعی سه سرفصل اصلی را دربر می‌گیرد:
» عملکرد اجتماعی
» عملکرد اقتصادی
» عملکرد زیست محیطی
مقصود از ذینفعـان، کارکنـان، مشتریان، شرکای تجاری، سرمایه‌گذاران، تامین‌کنندگان، فروشندگان، دولت و تشکل‌هاست.

سازمان مردم نهاد (NGO) در کلی‌ترین معنایش، به سازمانی اشاره می‌کند که مستقیماً بخشی از ساختار دولت محسوب نمی‌شود، اما نقش بسیار مهمی به‌عنوان واسطه بین فرد فردِ مردم و قوای حاکم و حتی خود جامعه ایفا می‌کند.

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک به عنوان یک سازمان مردم نهاد (NGO)، بالغ بر 14 سال است که در زمینه آموزش دیابت در تهران و شهرستان ها برای تمامی گروه های افراد دیابتی در تمام سنین با هدف پیشگیری از ابتلا به دیابت و کنترل آن و جلوگیری از بروز عوارض دیابت فعالیت می نماید و تا کنون توانسته ایم به حدود صدهزار فرد مبتلا به دیابت خدمات آموزشی ارائه کنیم که تعداد زیادی از این افراد را کودکان و خانواده هایشان تشکیل می دهند.
لذا جهت ادامه این مسیر خطیر و پوشش آموزشی شهرستان های محروم نیازمند حمایت سازمان ها و شرکت ها در راستای مسئولیت اجتماعی شان هستیم تا بتوانیم جامعه را به سمت زندگی سالم و بدون عوارض دیابت (نابینایی، نارسایی کلیه، قطع عضو، سکته قلبی و مغزی و….) پیش ببریم.

حامیان گابریک از گذشته تا امروز