انجمن دیابت گابریک

EN

اورسنس، پایش مداوم قند در 180 روز

سنسور قند اورسنس (Eversense)

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت در طول زندگی خود آرزو داشته‌اند که یک وسیله کوچک در بدن خود داشته باشند تا به راحتی و بدون درد، قند خون را اندازه گیری کنند. تکنولوژی سیستم اورسنس که نوعی سیستم پایش مداوم قند (CGM) است، چنین شرایطی را برای فرد فراهم می‌کنند.

سنسور اورسنس به صورت ایمپلنت و با یک عمل جراحی کوچک در قسمت بالای بازو و زیر پوست قرار میگیرد و مانند سایر سیستم‌های پایش مداوم قند میزان گلوکز را در مایع میان بافتی اندازه گیری میکند و به فرستنده هوشمند منتقل میکند که از طریق آن در اپلیکیشن موبایل این نتایج قابل مشاهده می‌باشند. البته نصب و تعویض سنسور باید توسط افراد متخصص صورت گیرد و خود فرد نمی‌تواند برای نصب یا درآوردن آن اقدام کند.

این سنسور که در زیر پوست قرار می‌ گیرد با یک فرستنده هوشمند در ارتباط است. این فرستنده به سنسور اتصال فیزیکی ندارد و جداگانه روی پوست و در محل ایمپلنت سنسور توسط یک چسب متصل می‌شود. این چسب نگهدارنده باید به صورت روزانه تعویض شود. این فرستنده برای دریافت اطلاعات از سنسور در تمام مدت باید به بدن متصل باشد به استثنای زمانی که برای شارژ شدن نیاز دارد. فرستنده علاوه بر دریافت اطلاعات قند از سنسور و انتقال آن‌ها از طریق بلوتوث به تلفن همراه، نیروی مورد نیاز سنسور را نیز تأمین می‌کند. فرستنده برای عملکرد خود نیاز به شارژ شدن دارد و در عرض 15 دقیقه کاملا شارژ می‌شود. از این فرستنده میتوان تا 1 سال استفاده کرد.

به این نکته توجه کنید که در زمانی که فرستنده از بازو جدا شده، ارتباطی با سنسور ندارد در نتیجه اطلاعات قند خون نیز به فرستنده منتقل و از آن گزارش نمی‌شود. با قرار دادن دوباره فرستنده روی سنسور، 10 دقیقه زمان میبرد که مجددا کار خود را آغاز کند و اطلاعات جدید در اپلیکیشن قابل رؤیت شوند. توجه داشته باشید فرستنده در زمان کالیبراسیون نباید از بازو جدا شود.

آیا سیستم اورسنس برای همه افراد مناسب است؟

این سیستم برای افراد مبتلا به دیابت در سنین 18 سال و بالاتر تایید شده و قابل استفاده است.
استفاده از سیستم اورسنس برای افراد زیر توصیه نمی‌شود:
     o افراد زیر 18 سال
     o خانم های باردار و شیرده
     o افراد به شدت بیمار
     o بیماران تحت درمان با دیالیز، شیمی درمانی یا داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی

ویژگی‌های اورسنس:

 • سنسور هر 5 دقیقه یکبار قند خون فرد مبتلا به دیابت را اندازه گیری و گزارش میکند.
 • این سنسور قند را در محدوده بین 40-400 میلی گرم/دسی لیتر اندازه گیری می‌کند.
 • سیستم اورسنس در زمان‌های افت قند و قند بالا به فرد هشدار می‌دهد و این قابلیت را دارد که خود فرد عدد افت قند یا قند خون بالا را برای دریافت هشدار تعیین کند.
 • قابلیت برنامه ریزی و تنظیم یادآور برای زمان های تزریق انسولین، مصرف وعده غذایی یا میان وعده و فعالیت بدنی، از دیگر امکانات این سیستم است.
 • سنسور برای 180 روز (6 ماه) قابل استفاده است. هنگامی که زمان استفاده از آن به پایان برسد، از طریق یک پیام در اپلیکیشن به کاربر اطلاع داده می‌شود و در آن زمان سنسور باید عوض شود.
 • این سیستم ضد آب است و میتواند در آب تا عمق 1 متری و به مدت 30 دقیقه استفاده شود. در صورتی که فرستنده بیشتر از این زمان در معرض آب قرار گیرد، منجر به آسیب در ساختار و عملکرد آن خواهد شد.
 • این سیستم سی‌جی‌ام به دو کالیبراسیون روزانه نیاز دارد، که لازم است کاربر قند خون خود را با دستگاه تست قند اندازه گیری کند و مقدار آن را وارد اپلیکیشن سیستم سی‌جی‌ام کند.
 • فاصله بین تلفن همراه و فرستنده نباید از 7.6 متر بیشتر باشد، تا اطلاعات حاصل از سنسور به صورت پیوسته به اپلیکیشن منتقل شوند؛ اما اگر فاصله فرد و تلفن همراه از این مقدار نیز بیشتر شود، در این فاصله زمانی اطلاعات در فرستنده ذخیره می‌شود و در زمان مناسب که مجددا در فاصله مناسب تلفن همراه قرار گرفت، اطلاعات را به اپلیکیشن منتقل میکند.
 • محل نصب پمپ انسولین و یا محل تزریق انسولین باید حداقل 10 سانتی متر از محل نصب سنسور فاصله داشته باشد تا نتایج سنسور دقت لازم را داشته باشند.
 • اپلیکیشن متناسب با این سیستم، اپلیکیشن “Eversense CGM” است.
 • برای ثبت نام با گابریک تماس بگیرید.
  021-82433
  داخلی 1

  تبلیغات:
  صفحات مفید:
  سوشال مدیا:

  مشاوره رایگان: 82433-021