دوره آشنایی با سنسورهای قند خون و گزارش خوانی آن‌ها

اندازه گیری قند خون، یکی از اصول اولیه و مهم برای کنترل قند خون و مدیریت دیابت است. بدون اندازه ‌گیری قند خون و آگاهی از آن، هر اقدامی برای مدیریت قند خون می‌تواند با شکست مواجه شود. از طرفی تست قند بدون درد و بدون نیاز به خون‌گیری یکی از آرزوهای افراد مبتلابه دیابت است. تکنولوژی پایش مداوم قند خون، درواقع تحقق آرزوی دفعات بیشتر تست قند بدون درد و خون است.

مزایای پایش مداوم قند خون یا سسنورهایی مثل فری استایل لیبره یا دکسکام و … فقط به این موارد ختم نمی‌شود. درواقع گزارشات متعدد و کاملی که CGM ارائه می‌دهد می‌تواند دید کامل و واضحی از وضعیت قندها به فرد دیابتی، کادر درمان و پزشک معالج دهد تا بهترین تصمیمات را برای کنترل قند خون بگیرند. آشنایی با این گزارشات، تفسیر و به‌کارگیری آن‌ها می‌تواند به کاهش دفعات افت قند، کاهش نوسانات قند خون و درنهایت کنترل بهتر قند خون کمک کند.

انجمن دیابت گابریک، برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی «آشنایی با تکنولوژی CGM و خواندن گزارشات آن» را برگزار می‌کند. این دوره آموزشی برای تمام افراد دیابتی که تمایل دارند با سسنورها آشنا شوند و یا از آن استفاده کنند می‌تواند مفید و مؤثر باشد.

این دوره آموزشی در دو جلسه آنلاین و هر جلسه به مدت 3 ساعته برگزار می‌شود.

سرفصل‌های جلسه اول: آشنایی با پایش مداوم قند (CGM)

سرفصل‌های جلسه دوم: آشنایی با گزارشات خوانی پایش قند مداوم (CGM)

در پایان این دوره افراد شرکت‌کننده می‌توانند:

  • سیستم پایش مداوم قند یا سنسور(CGM) مناسب را برای خود انتخاب کنند.
  • به‌درستی از سنسور خود استفاده کنند.
  • قادر هستند تشخیص دهند چه زمان‌های نیاز به‌اندازه گیری قند خون با سنسور یا دستگاه را دارند.
  • با انواع گزارشات سنسور آشنا می‌شوند.
  • از گزارشات برای تعیین الگو قند خون استفاده کنند.

برای شرکت در «دوره رایگان آشنایی با تکنولوژی CGM و خواندن گزارشات آن» نیازی به گذراندن دوره‌های دیگر نیست، فقط کافی است با شماره 82433-021 داخلی 1 تماس بگیرید و در دوره آنلاین یا حضوری ثبت‌نام کنید.

دوره‌های آموزشی مکمل این دوره:

سطح مقدماتی دوره آموزشی ویژه افراد مبتلابه دیابت نوع یک

سطح پیشرفته دوره آموزشی ویژه افراد مبتلابه دیابت نوع یک