انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

گابریک، خانه همه دیابتی ها

انجمن دیابت گابریک خانه تمام آدمهاییست که دغدغه سلامتی جامعه خود را دارند. آدم هایی که برای خوبی و مهربانی ارزش قائل هستند و تلاش می کنند تا دنیا را، نه فقط برای خود، بلکه برای تمام همنوعان خود به جایی بهتر تبدیل کنند.

گابریک نامی کاملا ایرانی، برگرفته از نام رودخانه ای در استان هرمزگان است. از نیمه سال ۱۳۸۵ به عنوان یک انجمن مردمی و غیر انتفاعی (مردم نهاد) فعالیت خود را آغاز کرد و عمده کارکنان این مجموعه دیابتی نوع یک هستند. هدف این انجمن همواره ایجاد انگیزه و ارائه برنامه های مختلف آموزشی به افراد دیابتی به عنوان مکمل درمان پزشک معالج بوده است.

انجمن دیابت

همراه هم آینده ای را خواهیم ساخت که در آن دیابت برای هیچکس تهدید و نگرانی نبوده، بلکه فرصتی جهت حرکت در مسیر سلامت و رشد انسان باشد

هرمز کیخان زاده
مدیرعامل و بنیانگذار انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

دکتر محمدتقی چراغچی باشی
قائم مقام انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

عضویت بیش از ۱۳۰،۰۰۰ نفر

۲۷۴ شهر تحت پوشش آموزش

۳۸۷ خانواده تحت پوشش

شیوه گابریک برای کنترل دیابت

برنامه آموزش خود مدیریتی دیابت گابریک، بر پایه استانداردهای آموزشی فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) و انجمن دیابت آمریکا (ADA) بوده که با کمک و نظارت کمیته علمی مشورتی انجمن، شامل جمعی از فوق متخصصین غدد درون ریز و متابولیسم و متخصصین علوم تغذیه و روانشناسی، بومی سازی شده است. با توجه به تفاوتهای افراد مبتلا به دیابت از نظر نوع دیابت، سطح تحصیلات، سن و موقعیت اجتماعی-اقتصادی، گابریک برنامه های آموزشی متنوعی را طراحی نموده است.
هر فرد مبتلا به دیابت پس از شرکت در دوره آموزشی آموزش می بیند که:
در کنار یادگیری اصول استاندارد خود-مدیریتی دیابت، مراجعه منظم به پزشک نقشی کلیدی در کنترل دیابت دارد.
کنترل مطلوب، تا حد چشمگیری از بروز عوارض دیابت جلوگیری می کند.
اندازه گیری قند خون و ثبت آن جهت ارائه به پزشک امری ضروری است.
اصول تغذیه مناسب و وزن ایده آل برای او چیست.
فعالیت بدنی چه تاثیری بر کنترل قند، کاهش وزن و پیشگیری از عوارض دارد.
استفاده صحیح داروهای کاهش دهنده قند خون و انسولین چگونه است.
مراقبتها و آزمایشات لازم جهت پیشگیری و تشخیص به موقع عوارض کدام است.

تاسیس- سال ۱۳۸۵

دیابت گابریک

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک با در نظر گرفتن ماموریت و چشم انداز سازمانی خود، مجموعه ای از افراد توانمند و دلسوز را در کنار هم جمع کرده تا با کمک آنان، سلامتی و امید را در جامعه دیابتی و نیز عموم مردم بگستراند.

بهترین عملکرد آموزش دیابت - ۱۳۸۹

mena

فعالیت های انجمن به عنوان بهترین عملکرد آموزش دیابت در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) توسط مجمع رهبری دیابت مورد تقدیر قرار گرفت.

کمپین اطلاع رسانی روبان آبی- سال ۱۳۹۲

آموزش های ویژه برای زندگی سالم و به طور ویژه، پیشگیری از دیابت، در قالب کمپین روبان آبی از آغاز فعالیت خود در سال ۹۲ تا به امروز بیش از ۵۰۰.۰۰۰ نفر (فروردین ۱۳۹۷) را نسبت به خطرات دیابت آگاه ساخته و هر ساله نیز با شروع هفته ملی دیابت، با مضامین جدید تلاش می کند تا جامعه را به سمت سبک زندگی سالم سوق دهد.

سخنرای در مقر سازمان جهانی بهداشت (ژنو) -سال ۱۳۹۵

ویژگی برجسته در کنار مجموعه دستاوردهای گابریک سبب شد تا به دعوت سازمان جهانی بهداشت در مقر این سازمان در ژنو به سخنرانی پرداخته و نام ایران و جامعه دیابتی ایران را در سالروز جهانی بهداشت بر سر زبان ها بیاندازد

آموزش آنلاین دیابت -سال ۱۳۹۵

آموزش آنلاین دیابت

آموزش آنلاین دیابت که یکی از نوآورانه ترین برنامه های آموزش دیابت در سطح خاورمیانه به شمار می آید، تنها یکی از ۲۰ برنامه آموزشی متنوع و کاربردی دیابت گابریک می باشد که هر یک بطور ویژه و با مطالعه جامعه هدف، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مخاطب قرار می دهند.

عضویت فدراسیون بین المللی دیابت- سال ۱۳۹۶

گابریک موفق شد با با کسب اکثریت قاطع آرا، به عضویت رسمی فدراسیون بین المللی دیابت IDF در آید

مرکز آموزش فدراسیون بین المللی دیابت- سال ۱۳۹۶

گابریک پس از تشکیل کمیته مشورتی آموزش دیابت در سال ۱۳۹۴ و عضویت در فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) موفق شد تا با ارائه مستندات علمی، مقالات منتشر شده انجمن و نیز درسنامه های مدون، تائیدیه فعالیت به عنوان مرکز آموزش دیابت در منطقه خاورمیانه را دریافت نماید.

گزارشات مالی

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک به عنوان یک موسسه مردم نهاد و غیر انتفاعی، همواره اصل شفافیت و صداقت با مخاطبین را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و تیم مدیریت انجمن با تاکید بر اهمیت اعتماد دوجانبه میان گابریک و همیاران، اقدام به انتشار گزارشات سازمانی جهت اطلاع ذینفعان نموده است.

از آنجا که بخش بزرگی از بودجه مورد نیاز برای آموزش رایگان کودکان مبتلا به دیابت با مشارکت اقشار مختلف جامعه و اعضای انجمن تامین میگردد، ضروری است تا با ارائه گزارش حسابرسی شده از عملکرد مالی انجمن، این عزیزان نیز در جریان عملکرد کلی سازمان در ادوار مختلف قرار گیرند.

سبد خرید