انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

دوستان گرامی، با توجه به اختلالات شبکه‌های مجازی، به منظور دریافت مشاوره با شماره‌های انجمن در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ تماس بگیرید.
هرگونه تغییر در زمان یا نحوه برگزاری کلاسهای انجمن از طریق پیامک و یا تماس تلفنی به اطلاع شما خواهد رسید.

همراهان گابریکی عزیز،

مشاورین انجمن گابریک از 28 اسفند تا 13 فروردین به دلیل تعطیلات نوروز قادر به پاسخگویی نیستند و از 14 فرورودین طبق روال در خدمت و پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. امیدواریم با آموزش هایی که در طول سال داشتیم، بتونید قندهای عیدتون رو سبز نگه دارید.

گابریک، خانه دوم دیابتی ها!

انجمن دیابت گابریک خانه تمام آدمهاییست که دغدغه سلامتی جامعه خود را دارند. آدم هایی که برای خوبی و مهربانی ارزش قائل هستند و تلاش می کنند تا دنیا را، نه فقط برای خود، بلکه برای تمام همنوعان خود به جایی بهتر تبدیل کنند.

گابریک نامی کاملا ایرانی، برگرفته از نام رودخانه ای در استان هرمزگان است. از نیمه سال 1385 به عنوان یک انجمن مردمی و غیر انتفاعی (مردم نهاد) فعالیت خود را آغاز کرد و عمده کارکنان این مجموعه دیابتی نوع یک هستند. هدف این انجمن همواره ایجاد انگیزه و ارائه برنامه های مختلف آموزشی به افراد دیابتی به عنوان مکمل درمان پزشک معالج بوده است.

انجمن دیابت
چشم انداز،

هرمز کیخان زاده
مدیرعامل و بنیانگذار انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

دکتر محمدتقی چراغچی باشی
قائم مقام انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

عضویت بیش از

130،000 نفر

شهرهای تحت پوشش آموزش

274

خانواده های تحت پوشش

387

شیوه گابریک برای کنترل دیابت

برنامه آموزش خود مدیریتی دیابت گابریک، بر پایه استانداردهای آموزشی فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) و انجمن دیابت آمریکا (ADA) بوده که با کمک و نظارت کمیته علمی مشورتی انجمن، شامل جمعی از فوق متخصصین غدد درون ریز و متابولیسم و متخصصین علوم تغذیه و روانشناسی، بومی سازی شده است. با توجه به تفاوتهای افراد مبتلا به دیابت از نظر نوع دیابت، سطح تحصیلات، سن و موقعیت اجتماعی-اقتصادی، گابریک برنامه های آموزشی متنوعی را طراحی نموده است.
هر فرد مبتلا به دیابت پس از شرکت در دوره آموزشی آموزش می بیند که:
در کنار یادگیری اصول استاندارد خود-مدیریتی دیابت، مراجعه منظم به پزشک نقشی کلیدی در کنترل دیابت دارد.
کنترل مطلوب، تا حد چشمگیری از بروز عوارض دیابت جلوگیری می کند.
اندازه گیری قند خون و ثبت آن جهت ارائه به پزشک امری ضروری است.
اصول تغذیه مناسب و وزن ایده آل برای او چیست.
فعالیت بدنی چه تاثیری بر کنترل قند، کاهش وزن و پیشگیری از عوارض دارد.
استفاده صحیح داروهای کاهش دهنده قند خون و انسولین چگونه است.
مراقبتها و آزمایشات لازم جهت پیشگیری و تشخیص به موقع عوارض کدام است.

تاسیس- سال 1385

دیابت گابریک

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک با در نظر گرفتن ماموریت و چشم انداز سازمانی خود، مجموعه ای از افراد توانمند و دلسوز را در کنار هم جمع کرده تا با کمک آنان، سلامتی و امید را در جامعه دیابتی و نیز عموم مردم بگستراند.

بهترین عملکرد آموزش دیابت - 1389

mena

فعالیت های انجمن به عنوان بهترین عملکرد آموزش دیابت در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) توسط مجمع رهبری دیابت مورد تقدیر قرار گرفت.

کمپین اطلاع رسانی روبان آبی- سال 1392

آموزش های ویژه برای زندگی سالم و به طور ویژه، پیشگیری از دیابت، در قالب کمپین روبان آبی از آغاز فعالیت خود در سال ۹۲ تا به امروز بیش از ۵۰۰.۰۰۰ نفر (فروردین ۱۳۹۷) را نسبت به خطرات دیابت آگاه ساخته و هر ساله نیز با شروع هفته ملی دیابت، با مضامین جدید تلاش می کند تا جامعه را به سمت سبک زندگی سالم سوق دهد.

سخنرای در مقر سازمان جهانی بهداشت (ژنو) -سال 1395

ویژگی برجسته در کنار مجموعه دستاوردهای گابریک سبب شد تا به دعوت سازمان جهانی بهداشت در مقر این سازمان در ژنو به سخنرانی پرداخته و نام ایران و جامعه دیابتی ایران را در سالروز جهانی بهداشت بر سر زبان ها بیاندازد

آموزش آنلاین دیابت -سال 1395

آموزش آنلاین دیابت

آموزش آنلاین دیابت که یکی از نوآورانه ترین برنامه های آموزش دیابت در سطح خاورمیانه به شمار می آید، تنها یکی از ۲۰ برنامه آموزشی متنوع و کاربردی دیابت گابریک می باشد که هر یک بطور ویژه و با مطالعه جامعه هدف، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مخاطب قرار می دهند.

عضویت فدراسیون بین المللی دیابت- سال 1396

گابریک موفق شد با با کسب اکثریت قاطع آرا، به عضویت رسمی فدراسیون بین المللی دیابت IDF در آید

مرکز آموزش فدراسیون بین المللی دیابت- سال 1396

گابریک پس از تشکیل کمیته مشورتی آموزش دیابت در سال ۱۳۹۴ و عضویت در فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) موفق شد تا با ارائه مستندات علمی، مقالات منتشر شده انجمن و نیز درسنامه های مدون، تائیدیه فعالیت به عنوان مرکز آموزش دیابت در منطقه خاورمیانه را دریافت نماید.

گزارشات مالی

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک به عنوان یک موسسه مردم نهاد و غیر انتفاعی، همواره اصل شفافیت و صداقت با مخاطبین را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و تیم مدیریت انجمن با تاکید بر اهمیت اعتماد دوجانبه میان گابریک و همیاران، اقدام به انتشار گزارشات سازمانی جهت اطلاع ذینفعان نموده است.

از آنجا که بخش بزرگی از بودجه مورد نیاز برای آموزش رایگان کودکان مبتلا به دیابت با مشارکت اقشار مختلف جامعه و اعضای انجمن تامین میگردد، ضروری است تا با ارائه گزارش حسابرسی شده از عملکرد مالی انجمن، این عزیزان نیز در جریان عملکرد کلی سازمان در ادوار مختلف قرار گیرند.

تماس با ما

۰۲۱-۸۲۴۳۳

۰۲۱-۵۸۲۷۱۰۰۰

تهران، خیابان خالداسلامبولی، خیابان شانزدهم، پلاک ۴

info@gabric.ir

گابریک در شبکه های اجتماعی

سبد خرید
Call Now Button