انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

دوستان گرامی، با توجه به اختلالات شبکه‌های مجازی، به منظور دریافت مشاوره با شماره‌های انجمن در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ تماس بگیرید.
هرگونه تغییر در زمان یا نحوه برگزاری کلاسهای انجمن از طریق پیامک و یا تماس تلفنی به اطلاع شما خواهد رسید.

همراهان گابریکی عزیز،

مشاورین انجمن گابریک از 28 اسفند تا 13 فروردین به دلیل تعطیلات نوروز قادر به پاسخگویی نیستند و از 14 فرورودین طبق روال در خدمت و پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. امیدواریم با آموزش هایی که در طول سال داشتیم، بتونید قندهای عیدتون رو سبز نگه دارید.

اولین دوره رایگان آموزش کنترل قند خون در مدرسه

دوره آموزشی دیابت و مدرسه برای اولین بار در ایران

مدیریت دیابت و کنترل قند خون در همه شرایط و موقعیت‌ها، یکی از چالش‌های مهم برای افراد مبتلا به دیابت نوع یک و مخصوصاً کودکان دیابتی است. مدرسه، یکی از موقعیت‌های حساس و چالش برانگیز در کنترل قند خون است که می‌تواند سبب نگرانی کادر مدرسه، والدین و دانش‌آموز دیابتی شود. آشنایی با اصول مدیریت دیابت در مدرسه می‌تواند علاوه بر کاهش این نگرانی‌ها، محیط امنی را برای دانش‌آموز دیابتی فراهم سازد.

لزوم افزایش اطلاعات والدین در زمینه کنترل قند خون در مدرسه، برقراری ارتباط مؤثر بین والدین و کادر مدرسه، انتقال اطلاعات مهم و ضروری در مورد دیابت به پرسنل مدرسه و سایر دانش‌آموزان، آماده‌سازی دانش‌آموز دیابتی برای کنترل قند خون بر اساس توانمندی‌های او و فرهنگ‌سازی در زمینه برخورد با فرد دیابتی منجر به این شد که برای اولین بار در ایران دوره آموزشی دیابت و مدرسه توسط انجمن دیابت گابریک تدوین و برگزار شود.

برنامه آموزشی دیابت و مدرسه در دو جلسه بهنام‌های الفبای کنترل دیابت در مدرسه ( ویژه والدین) و زنگ شیرین مدرسه (ویژه کودکان) برگزار می‌شود.

دوره آموزشی الفبای کنترل دیابت در مدرسه، یک دوره آموزشی 3 ساعته است که مختص والدین کودکان دیابتی 6-10 ساله می‌باشد. والدینی که برای اولین بار فرزند دیابتی خود را به مدرسه می‌فرستند و با سؤالات و نگرانی‌های زیادی مواجه هستند. در این جلسه آموزشی؛ که توسط مدرس دیابت و روان‌شناس برگزار می‌شود، سعی می‌شود با افزایش اطلاعات و آگاهی والدین در مورد کنترل قند خون در مدرسه و ارائه راهکارهای در این زمینه، نگرانی‌های والدین را کاهش داد.

دوره آموزشی زنگ شیرین مدرسه، یک دوره آموزشی 2 ساعته است که کودکان دیابتی 6 تا 10 سال در آن شرکت می‌کنند. در این دوره آموزشی شاد که به همراه بازی و سرگرمی است سعی می‌شود با توانمندسازی کودک به او کمک شود تا بتواند بهترین تصمیم‌ها را در زمینه کنترل قند خود در مدرسه بگیرد و بتواند در مورد دیابت خود با دوستان و همکلاسی‌هایش صحبت کند.

اولین دوره آموزشی دیابت و مدرسه، در اواخر شهریور سال 1401 به شکل آنلاین و رایگان توسط انجمن دیابت گابریک برگزار شد. در این دوره آموزشی201 نفر والد کودک دیابتی و 156 نفر کودک دیابتی شرکت کردند و تحت آموزش خود مراقبتی دیابت در مدرسه قرار گرفتند.

اگر کودک دیابتی را می‌شناسید که خودش و یا والدین در مورد کنترل قند خون در مدرسه نگران است، می‌توانید دوره دیابت و مدرسه را به آنها معرفی کنید، در این دوره به سؤالات زیر و بسیاری از دغدغه‌های آنها پاسخ داده می‌شود:

آیا حتماً باید به مدرسه در مورد ابتلای فرزندم به دیابت اطلاع بدهم؟

آیا با وجود دیابت فرزندم می‌تواند مثل سایر دانش‌آموزان در جشن‌های مدرسه و اردو شرکت کند؟

وقتی قند فرزندم بالا یا پایین هست از چه افرادی در مدرسه کمک بگیرد؟

خوراکی مناسب برای زنگ تفریح چیست؟

آیا دیابت تأثیری در جلسه امتحانی فرزندم دارد؟

مطالب مشابه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات:
  • سرسوزن انسولین
صفحات مفید:
سوشال مدیا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Call Now Button