انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

مدافعه‌گری برای دیابت

حقوق


مدافعه گری یا advocacy به معنای تلاش برای تحقق حقوق و نیازهای مختص به یک گروه یا جمعیت است. توجه به این نیازها، ایجاد ساز و کارهای جدید، بهبود فرآیندها و بسیاری از اقدامات دیگر، در زمره فعالیت هایی هستند که با گذر زمان و به فراخور تحولات روز فرهنگی، اجتماعی، علمی و … می بایست مورد توجه قرار گیرند.

دیابت به واسطه ماهیت مزمن و شیوع بسیار بالای آن، هزینه های قابل توجه و نیازهای گوناگونی را به جوامع و دولت ها در سراسر دنیا تحمیل می کند. هزینه های مدیریت دیابت، درمان عوارض و حتی هزینه های مرتبط با فرهنگسازی و آموزش پیشگیری از دیابت، سالانه بودجه قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند؛ این در حالیست که با آگاهی و رسیدگی زمانمند، می توان بسیاری از این هزینه ها را به نحوی موثر و سودمند کاهش داد.

دفاع از حقوق جامعه دیابتی ایران، یا مدافعه گری برای دیابت، به عنوان یک خط مشی بنیادین از ابتدای سال 97 در دستور کار انجمن دیابت گابریک قرار گرفت. تلاش برای تسهیل شرایط زندگی با دیابت، کاهش هزینه های مدیریت و درمان، رفع تبعیض ها و افزایش آگاهی عمومی پیرامون دیابت، از جمله مسئولیت هایی است که گابریک برای تحقق حداکثری آنها برنامه ریزی و تلاش می کند.

مشکلات دیابتی ها
پوشش بیمه‌ نوار تست قند خون
مشکلات دیابتی ها
قیمت انسولین قلمی با بیمه و تخلف داروخانه
مشکلات دیابتی ها
کاهش هزینه داروی دیابت نوع دو با استفاده از بیمه
مشکلات دیابتی ها
روند پیگیری مشکلات انسولین‌های قلمی
مشکلات دیابتی ها
چالش کمبود و گرانی نوار تست قند خون در کشور
مشکلات دیابتی ها
صدای شما - پیام‌های دریافتی از مردم
نامه 120 پزشک دیابت به رئیس جمهور
درخواست ۱۲۰ پزشک از رئیس جمهور
سبد خرید
Call Now Button