راهنمای ورود به دوره‌های آنلاین انجمن دیابت گابریک

اطلاعات مربوط به ورود به لینک کلاس از طریق پیامک و در اولین روز برگزاری دوره به شماره موبایلی که هنگام ثبت نام اعلام فرموده‌اید، ارسال می‌شود.

در این پیامک موارد زیر آورده شده است:

  1. لینک و عنوان دوره – توجه داشته باشید لینک هر دوره متفاوت است و بعد از ثبت نام در هر دوره لینک مربوطه برای شما پیامک خواهد شد.
  2. نام کاربری – که شامل حروف انگلیسی و یا عدد است.
  3. رمز عبور – که شامل حروف انگلیسی و یا عدد است.

پیش از ورود به لینک کلاس به این موارد توجه نمایید:

  • فیلترشکن موبایل یا کامپیوتر خاموش باشد.
  • از اتصال به اینترنت اطمینان حاصل کنید.
  • برای ورود به لینک کلاس تنها از مرورگرهای کروم و فایرفاکس و در گوشی‌های آیفون یا لپ‌تاپ مک از مرورگر سافاری استفاده نمایید. توجه داشته باشید مرورگر شما باید بروز یا آپدیت باشد.

به منظور ورود به لینک کلاس، در صورتی که از گوشی خود استفاده می‌نمایید، ابتدا پیامک ارسالی از سمت انجمن را باز نموده و لینک کلاس را لمس نمایید، در صورتی که لینک در مرورگرهای نام برده باز نشود پیام زیر را مشاهده خواهید نمود:

در این حالت از این صفحه خارج شوید و مجدداً پیامک مرتبط با کلاس را باز نمایید. این بار انگشت خود را روی لینک ورود به کلاس نگه دارید تا گزینه کپی متن ظاهر شود، به کمک نشانه‌گذارها فقط آدرس سایت رو انتخاب کنید و گزینه کپی رو بزنید.

سپس یکی از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس و در گوشی‌های آیفون یا لپ‌تاپ مک مرورگر سافاری را باز نمایید و در کادر بالای صفحه ابتدا آدرس قبلی را پاک کرده و سپس انگشت خود را داخل کادر نگه دارید تا گزینه “جایگذاری” یا “چسباندن” یا “الصاق” یا paste ظاهر شود، روی این کلمات کلیک نمایید.

در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید لینک کلاس را کپی نمایید، یا در صورتی که از طریق کامپیوتر و یا لپ‌تاپ قصد شرکت در کلاس را داشتید، کافی است آدرس لینک را در این کادر تایپ نمایید.

در ادامه عنوان کلاس شما زیر کادر دیده خواهد شد، در این مرحله روی عنوان کلاس کلیک نمایید تا وارد لینک شوید. در صورتی که عنوان کلاس ظاهر نشد، در صفحه کلید، دکمه “برو” یا Go را بزنید تا وارد لینک کلاس بشوید. در صورتی که از کامپیوتر یا لپ‌تاپ استفاده می‌نمایید، کلید اینتر را فشار دهید.

راهنما  
در صورتی که مراحل درست پیش رفته باشید صفحه‌ای را مشاهده خواهید کرد که از شما نام کاربری و گذرواژه می‌خواهد.

در این مرحله با مراجعه به پیامک ارسالی از سمت انجمن، نام کاربری و رمز عبور (یا همان گذرواژه) را وارد نمایید. توجه داشته باشید که برای این کار کیبورد شما باید انگلیسی باشد. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، دکمه ورود را لمس یا روی آن کلیک کنید. سعی کنید یک ربع پیش از شروع کلاس، این مراحل را تست نمایید.

در نظر داشته باشید در صورتی که این پیام را مشاهده نمودید به این معنا است که کلاس آغاز نشده و به محض ورود اپراتور به لینک شما وارد فضای کلاس خواهید شد و کافی است منظر بمانید.
راهنما
بعد از ورد به فضای کلاس، عنوان کلاس را بررسی نمایید و مطمئن شوید وارد لینک صحیح شده‌اید. در صورت مشاهده خطا 502 صبر کنید تا مشکل از سامانه اسکای روم برطرف شود. این خطا به اینترنت شما  و یا انجمن دیابت گابریک  ارتباطی ندارد.

راهنما

در نظر داشته باشید شماره پشتیانی آنلاین در انتهای پیامک ارسالی از سمت انجمن، آورده شده است و شما می‌توانید در صورت بروز مشکل در واتساپ و یا تلگرام به شماره 09029567492  پیام بفرستید.

راهنمای تصویری ورود به دوره های آنلاین