بروزرسانی: ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸

بیمه انسولین‌ها

بیمه انسولین

در ابتدای سال ۱۳۹۸ و پس از دریافت گزارش هایی از اعضای گابریک مبنی بر بروز مشکل در تائید نسخ انسولین های قلمی (آنالوگ) در داروخانه های متعدد در سطح کشور، انجمن برای بررسی علت این مشکل اقدام به جمع آوری اطلاعات دقیق از اعضا و پرس و جو از پزشکان و داروخانه ها نمود. با بررسی بیشتر این موضوع دریافتیم که افراد دیابتی هنگام دریافت انسولین در داروخانه ها عمدتا با ۲ پاسخ مواجه می شوند؛ یا اینکه سامانه اینترنتی تائید نسخ، تعداد کمتری را به نسبت گذشته و همچنین نسخه پزشک تائید می نماید؛ و یا اینکه فرد پیش از دریافت داروی خود لازم است مجددا جهت تشکیل پرونده و وزن گیری به دفاتر بیمه مراجعه نماید تا امکان تائید نسخه انسولین برای وی فراهم شود. ظاهرا در یک بازه زمانی، افراد دیابتی می بایست جهت تائید آنچه پزشک برایشان نسخه کرده است، به دفاتر بیمه مراجعه می نمودند تا دوز انسولین مورد نیازشان بر حسب وزن توسط کارشناس بیمه مجددا تائید می شد و به همان میزان، در سامانه تائید نسخ درج می گردید.

بیمه انسولین
جوابیه سازمان بیمه سلامت ایران

از آنجایی که بسیاری از اعضای انجمن و بویژه مددجویان گابریک، دارای دفترچه های بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی بوده و بیشترین گزارشات از اختلال در تائید نسخ این دو بیمه حکایت داشتند، گابریک در ابتدا ضمن نامه نگاری با این دو سازمان بیمه گر، خواستار اطلاع از ساز و کار جدید این سازمان در تائید نسخ انسولین شد. دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر عدم ایجاد تغییر در روند تائید نسخ انسولین، بر لزوم تشکیل پرونده مطابق سابق تاکید نمود. (تصویر فوق)

سازمان تامین اجتماعی اما ضمن تائید ضمنی تغییر رویکرد این سازمان در تائید نسخ انسولین، خواستار مراجعه افراد مبتلا به دیابت جهت تشکیل پرونده و “اختصاص سهمیه دارو” بر اساس “دستورالعمل های علمی” شده که با وجود پیگیری های بیشتر، گابریک تا این لحظه موفق به کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستورالعمل های مورد نظر این سازمان نشده است.

بیمه انسولین
جوابیه سازمان تامین اجتماعی
انسولین بیمه تامین اجتماعی
برگرفته از وبسایت تامین اجتماعی

با توجه به متن فوق که در وبسایت تامین اجتماعی درج گردیده است، کلیه عزیزان مبتلا به دیابت در صورتی که نیازمند انسولین بیشتر از سقف تعیین شده برای خود هستند، می بایست جهت تشکیل پرونده دارویی با کدهای جدید و مطابق با دستورالعمل ابلاغی تامین اجتماعی، به دفاتر مربوطه این سازمان مراجعه کنند.

با این حال و با توجه به ادامه مشکل اعضا در دریافت انسولین و بروز تردید پیرامون روند اجرای قانون توسط داروخانه ها، گابریک در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸ در مکاتبه با سازمان تامین اجتماعی، خواستار آن شد تا ساز و کاری از سوی این سازمان فراهم گردد تا افراد دیابتی بتوانند سهمیه تعیین شده برای خود در سامانه اینترنتی تائید نسخ را مشاهده نمایند تا ابهامات ایجاد شده تا حدودی برطرف گردد و تا زمان شفاف سازی ساز و کار جدید تامین اجتماعی در تعیین سهمیه انسولین، نگرانی جامعه دیابتی تا حدودی برطرف گردد.

انسولین بقیمه تامین اجتماعی
درخواست گابریک از سازمان تامین اجتماعی

این گزارش بروز خواهد شد…

چنانچه شما نیز با این مشکلات برخورد داشته اید و یا در مورد روندهای مذکور نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، لطفا با تیم مدافعه گری گابریک تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۸۲۴۳۳ داخلی ۴

13 Comments

 1. داوود گفت:

  امیدوارم این قضیه حل شه زودتر، هزینه قلم آزاد واقعا کم نیست خب! چجوری حساب کتاب میکنن آخه؟!

 2. هما سادات رضوی گفت:

  سلام هماسادات رضوی انسولین لنتوس میزنم احتیاجی هست پرونده تشکیل بدم
  لطفا جواب رابصورت پیامک بفرستین رمز ایمیل ندارم

 3. علیرضا گفت:

  با سلام خدمت انجمن گابریک دیروز برای خرید انسولین به داروخانه کیش رفتم با وجودی که دکتر برای پسرم پنج عدد لانتوس و سه تا نوورپید نوشته بود ولی داروخانه چهار تا لانتوس و دو تا نوورپید بهم داد فکر کردم نداره که کمتر. داده
  واقعا از اطلاع رسانی شما بسیار ممنونم

 4. Shahrzad گفت:

  همسرم حدودا دو سال است که انسولین مصرف میکند و ماه رمضان ۹۸ ثبت نام انجام داد و ۵ عدد دریافت کرد اما از هفته گذشته یعنی ۸ مرداد ۹۸ که مراجعه کردیم به داروخانه فقط ۲ عدد انسولین دادند. این همه بیمار دیابتی با این اوضاع اقتصادی چکار کنند

 5. م گفت:

  بار آخر سر همین تایید اینترنتی دارو انقدر مصیبت کشیدیم که نگو جالب اینکه گفتن هر بار دارو بخوای قبلش باید بری آزمایش و بیایی اینجا تا دارو رو تایید کنیم .

 6. سهيلا گفت:

  سلام
  من مبتلا به دیابت نوع یک هستم و تعداد قلمهای انسولین رو هر بار از ٧ عدد لانتوس و نوورپید به پنج عدد و بعد چهار عدد و اینبار هم دو عدد و مطابق گفته شما باید دوباره برای تشکیل پرونده مراجعه کنیم آخه مگه دیابت توع یک درمان میشه که هر بار اذیت می کنن و دوباره تشکیل پرونده می دن ؟!!!!

 7. خسرومهین جعفرآبادی گفت:

  سلام،مدت سه سال واندی است انسولین نوورپید ولانتوس استفاده می کنم.باگواهی تاییدیه پزشک مبنی بر۷قلم لانتوس به بیمه سلامت مراجعه کردم متاسفانه فقط۴قلم تاییدشد.
  بااین وضع اقتصادی بایدچکارکرد؟

 8. امیر گفت:

  با سلام من حدود ۶ساله انسولین میزنم و هر سال چند روز از عمرمون تلف میشه بابت تشکیل پرونده و داستانهایی از این قبیل، همه جای دنیا مراقب بیمار هستن توی ایران دست به کشتن آدما خوبه ، تنها چیزی که مهم نیست جون آدمیست .من حتی بتازگی دوباره تشکیل پرونده دادم، ولی همچنان در دریافت انسولین مشکل دارم.بدرود

 9. صالح گفت:

  پیرمرد سرطانی که دیابت هم داره چطوری ببرم وزن بگیره سازمان تامین اجتماعی خیابون کارگر اذیت میشه .

 10. رویا گفت:

  در تهران هم من مشکل دارم منطقه شمس آباد هیچ داروخانه ای نمی دهد می گه باید بری داروخانه های دولتی مثل ۱۳ آبان تایید کنند

 11. هوشمند گفت:

  پدر من ۵ سال هست که انسولین تزریق می کنه امروز که رفتم داروی جدیدش رو با بیمه تامین اجتماعی بگیرم گفتند اسمش تو سیستم نیست باید بره پرونده تشکیل بده !!! نمیدونم چه جوری تو این ۵ سال اسمش تو سیستم بود حالا یکدفعه از سیستم حذف شده .
  تو این وضع اقتصادی به جای کمک به مردم و حل مشکلات هر روز با دستورالعمل های مسخره استرس جدید بهشون وارد می کنند

 12. محمدرضا بزرگ زاد گفت:

  سلام من ٢/۵ ساله دارم انسولین نوومیکس تزریق میکنم ماهی ١١ عدد مصرف میکنم که از روز اول بیمه ٧ عدد بیشتر نداد من ماهی ۴ عدد آزاد میخریدم ولی متاسفانه با وضعیت اقتصادی فعلی و افزایش شدید هزینه های زندگی و گرانی بیسابقه دارو و بقیه مایحتاج زندگی واقعاً تحت فشار هستم و همین فکر و استرس باعث بالا رفتن شدید قندم شده بطوریکه همین دیروز دکترم ٢۵ سی سی در روز به انسولینم اضافه کرد. بخدا قسم بیشتر مشکل دیابت من طبق نظر چند متخصص عصبیه که باعث و بانی اون هم همین وضعیت امروز مملکته فشاری که روی دوش امثال من و بقیه مردمه.

 13. محبوبه سیلسپور گفت:

  نمیدونم با این اوضاعی که برای ما بیماران دیابتی پیش اورده شده باید سلام کنم یا نه!!!!!!!!!!!!
  این چه وضعیه ؟ داروخانه ای شبانه روزی در پیشوای ورامین امروز بهم گفت باید بری تهران (خیابان کارگر) و اونجا تایید کنند که شما چه و چه و چه ،
  در این ایام عزای سیدالشهدا(ع) دعا میکنم انهایی که این وضع و نابسامانی رو پیش آوردند بزودی خودشان گرفتار و دردبدر بشوند تا بفهمند که …..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افق کوروش

Call Now Button
0
سبد خرید