مدرسه دیابت گابریک

انجمن دیابت گابریک نخستین مدرسه دیابت ایرانی است که با هدف آموزش و توانمندسازی افراد مبتلا به دیابت، جامعه پزشکی و پیراپزشکی، افراد در معرض خطر و عموم جامعه تشکیل گردیده است. این مجموعه بدون دخالت در امر درمان، همسو و همراه با پزشک معالج، به افراد مبتلا به دیابت کمک می کند تا مهارت های لازم برای مدیریت روزانه قندخون، مصرف داروها، تست قند و برنامه ریزی غذایی را بخوبی فرا گرفته و در زندگی روزمره خود بکار گیرند.

آموزش استاندارد دیابت، که از آن به عنوان یکی از 5 پایه اصلی مدیریت دیابت یاد می شود، عبارتست از انتقال مفاهیم پایه و علمی مرتبط با دیابت، آموزش مهارت های حل مسئله، یادگیری تجربی و بسیاری مهارت های عملی دیگر که به فرد دیابتی کمک می کند تا در هر شرایط با توجه به وضعیت قندخون، بهترین اقدام را انتخاب کرده و بدین ترتیب در مدیریت دیابت خود موفق باشد.

پنج پایه مدیریت دیابت عبارتند از:

* مراجعه منظم به پزشک
* مصرف صحیح دارو
* آموزش دیابت
* فعالیت بدنی
* تغذیه سالم

چرا "مدرسه دیابت"

برنامه های آموزشی گابریک، به صورت سطح بندی شده و با توجه به نیازهای مخاطبین در گروه های مختلف تدوین شده اند؛ بدین صورت که افراد مبتلا به دیابت نوع یک، دیابت نوع دو و دیابت بارداری هر کدام آموزش های مخصوص به خود را دریافت کرده و هر یک از گروه های خاص، نظیر کودکان دیابتی نیز در برنامه های آموزشی متفاوت و هدفمند تحت آموزش قرار می گیرند.

سطوح آموزشی در گابریک شامل مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و تکمیلی، هر یک بخشی از نیازهای علمی و عملی افراد مبتلا به دیابت را مورد توجه قرار داده و از مفاهیم پایه، مثل انواع دیابت، تا مباحث تخصصی نظیر برنامه ریزی غذایی و شمارش کربوهیدرات را مورد بحث قرار می دهند.

آموزش آنلاین

دسترسی به آموزش، به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده در کیفیت خودمدیریتی دیابت، تاثیرات قابل توجهی در وضعیت کنترل قندخون افراد مبتلا به دیابت در شهرستان ها و مناطق دورافتاده دارد. از آنجایی که برگزاری دوره های آموزشی حضوری با محدودیت هایی روبرو بوده و هزینه های قابل توجهی را نیز بر بیماران و مجموعه های درمانی متحمل می کند، انجمن دیابت گابریک در تابستان 1395 دوره های آموزشی آنلاین، از طریق اینترنت و بصورت زنده را راه اندازی نمود تا کودکان دیابتی در هر جای ایران امکان بهره مندی از آموزش استاندارد را پیدا نمایند.

در این برنامه آموزشی، کلاس ها بصورت آنلاین از طریق نرم افزارهای اسکایپ و اسکای روم برگزار می گردند و شرکت کنندگان از شهر خود در کلاس شرکت می کنند. در این کلاس ها امکان پرسش و پاسخ و گفتگوی شرکت کنندگان با مدرس فراهم بوده و تلاش می شود تا این کلاس ها از کیفیت و اثربخشی بالا و مطابق با استاندارد گابریک برخوردار باشند.

اولین دوره از کلاس های آنلاین گابریک در قالب پروژه مشترک گلوکوکارد کیدز و به ابتکار شرکت فریر آسا طب در شهر کرمان کلید خورد و تا پایان سال 97 به بیش از 20 شهر از سراسر کشور گسترش یافت. در پایان سال 97 بیش از 2000 کودک مبتلا به دیابت که تا پیش از این امکان سفر به تهران و شرکت در کلاس های حضوری را نداشتند تحت 9 ساعت آموزش استاندارد قرار گرفتند.

Call Now Button
0
سبد خرید