صفحه اصلی » کمک های مالی

ما در گابریک تلاش می کنیم تا هیچ کس به دلیل ناآگاهی و ناامیدی، دچار عوارض دیابت نشود

همانطور که می دانید بیماری دیابت در دنیا هر روز تعداد بیشتری را با عوارض دردناکی که دارد به کام مرگ می کشاند. در حال حاضر برابر آمار موجود 450 میلیون نفر در دنیا و بیش از 5 میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت هستند، که از هر سه نفر یک نفر از بیماری خود بی خبر است. دیابت درمانی ندارد ولی با آموزش استاندارد و پشتیبانی های پزشکی، قابل کنترل می باشد.

دیابت کنترل نشده، موجب بروز عوارضی چون نابینایی، سکته مغزی و قلبی، قطع پا و نارسایی کلیه شده، که خود به معنای هدر رفتن 9% از کل هزینه های سلامت کشور می باشد. این در حالی است که اگر دیابت به درستی کنترل شود، عمده ی این مرگ ها و عوارض تلخ، قابل پیشگیری است. نا آگاهی و نداشتن حمایت موثر، از مهمترین دلایل عدم کنترل مناسب دیابت در دنیا به شمار می آیند.

انجمن دیابت گابریک با هدف ایجاد دیدگاهی جدید در مدیریت این بیماری، در سال 1385 توسط عده ای از جوانان فرهیخته که بعضا خود دیابتی بودند، تاسیس گردید. کارکنان، مدرسین و مشاورین این سازمان مردم نهاد اغلب از مبتلایان به دیابت هستند و بهمین علت در ارائه خدمت به مبتلایان از همدلی بالائی برخوردارند. اعضای هیات امنا و هیات مدیره انجمن را اساتید غدد بنام کشور و خیرین خوش نام تشکیل می دهند و آموزش های این انجمن، در راستای پروتکل های معتبر آموزشی (انجمن دیابت آمریکا، فدراسیون بین المللی دیابت و سازمان جهانی بهداشت) بوده که با کیفیت بالا و شیوه های نوین و مبتکرانه ارائه می شود که خود نقش بسزایی در کنترل بهتر بیماری دیابت، کاهش و یا تاخیر عوارض آن دارد.

این انجمن تا به امروز، علاوه بر کسب موفقیت های چشمگیر بین المللی در راستای ارائه مدل نوین مدرسه دیابت(که افتخاری برای ایران می باشد)، موفق شده است بیش از 102 هزار فرد مبتلا به دیابت در سراسر کشور را به عنوان انجمن دیابت گابریک تحت حمایت آموزشی و مشاوره در کل کشور قرار دهد. از این تعداد 5000  نفر کودک مبتلا به دیابت نوع یک (کمتر از 12 سال) هستند که همیشه نیازمند حمایت آموزشی، مشاوره و پشتیبانی این انجمن هستند.

انجمن دیابت گابریک تا به امروز توانسته است در 30 شهر کشور حضور فعال داشته و در مجموع حدود 500،000 نفر-ساعت به گروه های هدف آموزش دهد. خلاصه دستاوردهای 12 ساله این انجمن پیوست می باشد.

واحد مددکاری انجمن با حمایت خیرین بزرگوار تا پایان نیمه اول سال 97 موفق شده است بخشی از نیازهای دارویی، درمانی، تجهیزات پزشکی، ارزاق و گاها پوشاک 175 کودک دیابتی مددجو را تامین نماید که در این راه از حمایت های سایر موسسات خیریه، مراکز پزشکی و پزشکان داوطلب نیز بهره بردیم.

hamyar & md_1


نیاز مالی انجمن از سه منبع تامین می شود که عبارتند از: 1- کمک اسپانسرها، 2- مشارکت مالی آموزش گیرندگان و 3- حمایت مالی خیرین، شرکت ها و سازمان ها (در قالب مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR)). لازم به ذکر است که عمده این هزینه ها توسط حمایت های مردمی تامین می گردد.

رشد فراوانی دیابت، وضعیت نامطلوب کنترل بیماری، بروز عوارض مرگبار آن و درخواست های مکرر مردم، دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولین، ایجاب می نماید برنامه های انجمن گسترش یابد. در این راستا در برنامه استراتژیک 5 ساله دوم که از سال 1397 شروع می شود، سرفصل های زیر در برنامه گنجانیده شده است:

1- پیشگیری از دیابت از طریق گسترش آموزش و اطلاع رسانی عمومی
2- افزایش دسترسی به آموزش و مشاوره استاندارد دیابت در سراسر کشور
3- حمایت آموزشی و ارائه مشاره به کلیه کودکان، نوجوانان و جوانان مبتلا به دیابت نوع یک کشور
4- حمایت دارویی، تجهیزات پزشکی و درمانی از کودکان بی بضاعت مبتلا به دیابت
انجمن برای رسیدن به این هدف نیازمند یاری شما عزیزانی است که می توانید در این راستا با ما همراه باشید.

روش های کمک به انجمن دیابت گابریک

pay_online_key


1- پرداخت کمک های ماهیانه و موردی (نذورات، صدقات، خیرات، مبرات، فطریه)
 برای مشاهده فتاوی علمای عظام کلیک کنید.

 از طریق شماره حساب 0102334117001 بانک صادرات به نام انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک
 شماره حساب اینترنتی(شبا): 800190000000102334117001 IR
شماره  کارت  انجمن نزد بانک صادرات 6037691990000374
پرداخت از طریق موبایل با شماره گیری #82433*780*

2- دریافت قلک های گابریک


__________________________________2


3-    خرید محصولات انجمن
 لیوان های کیپو  و سلامتی برای شمارش صحیح واحد کربوهیدرات

files_products_960589________________________31a263a83d5aac8284db74c2ee434ece_
پک دفاتر مدرسه (ویژه تابستان)، تقویم، کارت تبریک سال نو و هدایای مناسب مشتریان و پرسنل شرکت ها(ویژه زمستان)

4-    سفارش استند تبریک و تسلیت کلیک کنید.

Recovered-stand_1

5-    عمل به مسئولیت اجتماعی سازمان ها، شرکت ها و...(CSR) کلیک کنید
6-    وقف یا هبه ملک یا زمین به نفع کودکان دیابتی
7-    کمک های تخصصی در زمینه های مختلف (برنامه نویسی، طراحی، تعمیرات ساختمان، تاسیسات، عکاسی، فیلمبرداری، کارهای هنری و...)
8-    کمک نیروی انسانی داوطب در فعالیت های خیریه

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی دریافت قلک و سفارش استند و محصولات می توانید با شماره 82433-021 داخلی 4 تماس گرفته و یا به @gabricfr پیام دهید.


نمی گذاریم هیچ کودک دیابتی از دیدن زیبایی ها محروم شود

__________________________________3