دوره آموزشی دیابت بارداری

بارداری به‌عنوان یک دوره‌ای شیرین، پر از انتظار و چالش برای مادران محسوب می‌شود. گاهی اوقات به تمام این انتظارات و چالش‌ها، دیابت بارداری نیز اضافه می‌شود. دیابت بارداری درواقع افزایش قند خون مادر در طی دوران بارداری است و در مادرانی دیده می‌شود که قبل از بارداری دیابتی نبوده‌اند. دیابت بارداری می‌تواند گذرا باشد و با پایان بارداری قند خون مادر دوباره به حالت طبیعی و نرمال بازمی‌گردد اما در بعضی از شرایط ممکن است که بعد از بارداری نیز همچنان قند بالا باقی بماند که به این شرایط دیابت گفته می‌شود.

تشخیص و شناسایی به‌موقع دیابت بارداری و کنترل قند خون در این دوران می‌تواند از ایجاد آسیب‌های جدی به مادر و جنین پیشگیری کند. مهم‌ترین درمان دیابت بارداری،کنترل قند خون مادر با رعایت برنامه غذایی و در صورت نیاز مصرف دارو تحت نظر پزشک متخصص هست.

به‌منظور کنترل بهتر قند خون و کاهش استرس‌های ناشی از دیابت بارداری لازم است که این مادران تحت آموزش‌های مرتبط با مراقبت از خود و جنین در حین بارداری و بعدازآن قرار گیرند.

در این راستا انجمن دیابت گابریک، یک دوره آموزشی خود مراقبتی برای مادران مبتلابه دیابت بارداری را با عنوان انتظار شیرین برگزاری می‌کند. این دوره آموزشی تک جلسه‌ای برگزار می‌شود و رایگان است. علاوه بر مادران مبتلابه دیابت بارداری، افراد کادر درمان نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

برای شرکت در «دوره آنلاین دیابت بارداری» نیازی به گذراندن دوره‌های دیگر نیست، فقط کافی است با شماره 82433-021 داخلی 1 تماس بگیرید و در دوره ثبت‌نام کنید.

دوره‌های آموزشی مکمل این دوره:

  • درصورتی‌که در زمان بارداری برای شما تشخیص دیابت داده‌شده است، بسته به نوع دیابت می‌توانید در دوره‌های مربوطه شرکت کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های انجمن تماس بگیرید.
  • دوره تناسب‌اندام

با توجه به اینکه ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 در زنان مبتلابه دیابت بارداری بیشتر است و از طرفی افزایش وزن نیز به‌عنوان عاملی مؤثر در ابتلا به دیابت نوع 2 شناخته می‌شود توصیه می‌شود با کاهش وزن و دستیابی به وزن ایده آل از بروز دیابت نوع دو در آینده پیشگیری کنید. شما می‌توانید بعد از پایان بارداری در این دوره شرکت کنید

Call Now Button
0
سبد خرید