انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

دوستان گرامی، با توجه به اختلالات شبکه‌های مجازی، به منظور دریافت مشاوره با شماره‌های انجمن در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ تماس بگیرید.
هرگونه تغییر در زمان یا نحوه برگزاری کلاسهای انجمن از طریق پیامک و یا تماس تلفنی به اطلاع شما خواهد رسید.

دیابت و ماه رمضان

روزه داری، فریضه ای شرعی و واجب بر مسلمانان است که در دین مبین اسلام به انجام آن تاکید زیادی شده است. با توجه به افزایش شیوع دیابت در دنیا و جمعیت بالای مسلمانان جهان، تعداد مسلمانان مبتلا به دیابت نیز که تمایل به روزه داری دارند، رو به افزایش است. در این کتابچه آموزشی سعی کرده‌ایم به این سوالات که آیا فرد مبتلا به دیابت قادر به انجام فریضه روزه داری هست یا خیر و در صورتی‌که مجاز باشد، چه نکاتی را باید رعایت کند، تا حد امکان پاسخ دهیم.

شابلون تزریق انسولین

تزریق مکرر انسولین در یک محل یا به عبارتی عدم گردش در محل تزریق در ایجاد لیپوهایپرتروفی (بزرگ و متورم شدن بافت چربی زیر پوست) نقش دارد که با تأثیر روی کنترل قند خون از جمله کاهش سرعت جذب انسولین، ایجاد نوسانات قند خون، افزایش تعداد دفعات افت قند خون، افزایش HbA1c و احتمال کتواسیدوز دیابتی، مدیریت دیابت را سخت و دشوار می‌کند.

گردش صحیح در محل تزریق انسولین یعنی هر هفته از یک محل تزریق استفاده شود و هر تزریق با تزریق بعدی ۱ تا ۲ سانتیمتر باید فاصله داشته باشد.

دیابت و ماه مبارک رمضان:
0
سبد خرید
Call Now Button