آموزش و سرگرمی

دیابت نوع یک، یکی از بیماریهای مزمن است که در زمان کودکی و نوجوانی بروز می کند. پذیرش بیماری و همکاری برای کنترل آن برای بسیاری از کودکان سخت است و می تواند کادر درمان و والدین را دچار چالش های متعدد کند. کیپو و ماجراهای آن به کودکان کمک می کند تا با کودکان دیابتی دیگر آشنا شوند، با بازی و سرگرمی وارد دنیای دیابت شوند و با ایجاد انگیزه و آموزش بتوانند با والدین برای کنترل قند خون همراهی کنند. انجمن دیابت گابریک سعی کرده است در کنار دوره های آموزشی ویژه کودکان، از ابزارهای آموزشی و انگیزشی برای ایجاد انگیزه و آموزش کنترل قند خون استفاده کند که اصطلاحا به آنها گنجیه کیپو گفته می شد.

آشنایی با گنجینه کیپو

 این گنجینه شامل کتابچه، قاصدک های گابریکی، کلیپ ها و بازی های است که با هدف آموزش مدیریت قند خون به کودکان و ایجاد انگیزه در آنها تهیه شده است.

قاصدک گابریکی، هر قاصدک به یک موقعیت خاص در دیابت ارتباط دارد. در قاصدک به زبان ساده راهکارهای مدیریت و کنترل آن شرایط خاص توضیح داده شده و مشخص شده است که هر قاصدک برای چه زمانهای مناسب هستند و یا چه افرادی باید از محتوا آن آگاه باشند.

داستان درخت سلامتی، با نقاشی درخت سلامتی می توانیم  با وضعیت کنترل قند خون، کارها و مهارت های که برای بهترشدن قند خون لازم است انجام بدیم، آشنا می شویم.

کلیپ های آموزشی، در این کلیپ ها با موسیقی شاد و همراهی کیپو سعی بر این شده است که بعضی از نکات مربوط به دیابت و کنترل آن آموزش داده شود.

نمایش ماجراهای کیپو

دیابت چیست

کیپو در سرزمین خوراکی ها

درمان افت قند با کیپو

سلام، سلام. مدرسه ها باز شده

حلزونی غذا بخور و لذت ببر

دیابت چیست به زبان دوست کیپو