انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

دوستان گرامی، با توجه به اختلالات شبکه‌های مجازی، به منظور دریافت مشاوره با شماره‌های انجمن در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ تماس بگیرید.
هرگونه تغییر در زمان یا نحوه برگزاری کلاسهای انجمن از طریق پیامک و یا تماس تلفنی به اطلاع شما خواهد رسید.

همراهان گابریکی عزیز،

مشاورین انجمن گابریک از 28 اسفند تا 13 فروردین به دلیل تعطیلات نوروز قادر به پاسخگویی نیستند و از 14 فرورودین طبق روال در خدمت و پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. امیدواریم با آموزش هایی که در طول سال داشتیم، بتونید قندهای عیدتون رو سبز نگه دارید.

تاریخچه انجمن دیابت گابریک

دیابت گابریک

شعاری که در سال 85، روزی که گابریک متولد شد، چیزی جز بلندپروازی های یک ذهن جوان بشمار نمی رفت، امروز و پس از 15 سال تلاش، حمایت و نوآوری، رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته است. تلاش بی وقفه گابریک برای سلامتی هموطنان دیابتی که از روز نخست سرلوحه کار قرار داشته، امروز به راه و رسمی متمایز و موثر در عرصه سلامت کشور بدل گردیده که هرساله هزاران فرد مبتلا به دیابت را به مسیر سلامتی و امید باز می گرداند.

معنای «گابریک»: 

گــابـریـک نام رودخانه و منطقه حفاظت شده ای است که در بخش مرکزی از توابع شهرستان بندر جاسک استان هرمزگان قرار دارد.
در باور ما گابریک نماد پویایی و حرکت در مسیر سلامتی است، راهی که در آن همراه هم آینده ای را بسازیم که در آن دیابت برای هیچکس تهدید و نگرانی نباشد بلکه فرصتی باشد در جهت حرکت در مسیر سلامت و رشد انسان.

رودخانه گابریک

عضویت رسمی گابریک در فدراسیون بین المللی دیابت و ارتقای استاندارد خدمت رسانی به اعضا و جامعه دیابتی کشور، مسئولیت های سنگینی را بر دوش گابریک قرار داده و سرافرازی در این راه میسر نخواهد بود مگر با همراهی بزرگوارانی که تا به امروز، ناممکن ها را ممکن ساخته اند.

گابریک پس از تشکیل کمیته مشورتی آموزش دیابت در سال 1394 و عضویت در فدراسیون بین المللی دیابت (IDF) موفق شد تا با ارائه مستندات علمی، مقالات منتشر شده انجمن و نیز درسنامه های مدون، تائیدیه فعالیت به عنوان مرکز آموزش دیابت در منطقه خاورمیانه را دریافت نماید.

همراهی مشاورین همتا که خود نیز مبتلا به دیابت بوده و به لطف آموزش استاندارد و تجربه شخصی در مدیریت آن خبره هستند، خدمات گابریک را نه تنها در سطح کشور، بلکه در سطح خاورمیانه و جهان نیز متمایز نموده است. این ویژگی برجسته در کنار مجموعه دستاوردهای گابریک سبب شد تا این سازمان مردم نهاد ایرانی در سال 2016 میلادی به دعوت سازمان جهانی بهداشت در مقر این سازمان در ژنو به سخنرانی پرداخته و نام ایران و جامعه دیابتی ایران را در سالروز جهانی بهداشت بر سر زبان ها بیاندازد.

گابریک با پوشش بیش از 130.000 هموطن مبتلا به دیابت (فروردین 1400) در سراسر ایران، خانواده ای منحصر به فرد از کودکان، جوانان و بزرگسالان دیابتی را شکل داده تا در کنار هم و با حمایت یکدیگر، زندگی سالم با دیابت را تجربه کنند.

نوآوری در آموزش و تکیه بر پژوهش های معتبر علمی از سراسر جهان، ساختاری پویا و بروز را ایجاد کرده که می تواند در هر زمان، با شناسایی دقیق نیازهای فرد، آموزش و مشاوره مورد نیاز را در اختیار قرار دهد؛ آموزشی که به کنترل دقیق قندخون منجر شده و می تواند آینده ای روشن و به دور از عوارض را برای هر فرد مبتلا به دیابت رقم بزند. بهره گیری از فناوری روز و ترکیب راهکارهای خدمت رسانی سنتی و مدرن (مبتنی بر تکنولوژی) گابریک را توانمند ساخت تا در 274 شهر (فروردین 1400) کشور، بصورت حضوری و غیرحضوری به ارائه آموزش استاندارد دیابت بپردازد.

آموزش آنلاین دیابت که یکی از نوآورانه ترین برنامه های آموزش دیابت در سطح خاورمیانه به شمار می آید، تنها یکی از 20 برنامه آموزشی متنوع و کاربردی دیابت گابریک می باشد که هر یک بطور ویژه و با مطالعه جامعه هدف، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مخاطب قرار می دهند. این ساختار مدون در قالب مدرسه دیابت موفق به ارائه بیش از 530.000 نفرساعت آموزش (فروردین 1397) به اعضا اعم از کودکان مبتلا به دیابت و خانواده ها، جامعه پزشکی و پیراپزشکی و عموم جامعه برای پیشگیری از دیابت گردیده است.

این در حالیست که آموزش های ویژه برای زندگی سالم و به طور ویژه، پیشگیری از دیابت، در قالب کمپین روبان آبی از آغاز فعالیت خود در سال 92 تا به امروز بیش از 500.000 نفر (فروردین 1397) را نسبت به خطرات دیابت آگاه ساخته و هر ساله نیز با شروع هفته ملی دیابت، با مضامین جدید تلاش می کند تا جامعه را به سمت سبک زندگی سالم سوق دهد.

خدمت به خلق کامل نمی شود، مگر به مهر و همدلی. کودکان دیابتی این سرزمین با وجود تمامی فراز و فرودها هیچگاه از نگاه گابریک پنهان نبوده و تلاش برای تامین کودکان نیازمند همواره دغدغه گابریکیان بوده است. تا سال 1399، بیش از 400 کودک دیابتی تحت پوشش مادی گابریک قرار داشته و بصورت ماهانه، تجهیزات مورد نیاز خود برای کنترل دیابت را دریافت می نمایند. این تعداد در برابر لیست بلندی از کودکان که همچنان چشم انتظار به حمایت گابریک دوخته اند بسیار ناچیز است، با این حال گابریک خود را موظف می داند تا هر چه بیشتر برای گسترش عدالت سلامت در جامعه دیابتی تلاش نماید.

انجمن دیابت ایران

گابریک به روایت تصویر

سبد خرید
Call Now Button