انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

جشن پانزدهمین سالگرد تاسیس انجمن دیابت گابریک

روز جمعه ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۲ جشن بادکنک قندی به مناسبت گرامی داشت پانزدهمین سالگرد تاسیس انجمن دیابت گابریک در محل مجموعه ورزشی فرهنگی تلاش برگزار شد. این جشن با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای انجمن و جمعی از هیئت مدیره از جمله آقای دکتر علیرضا استقامتی رئیس هیئت مدیره، آقای هرمز کیخانزاده مدیر عامل، آقای دکتر محمدتقی چراغچی باشی قائم مقام مدیر عامل، آقای مجید قمی، آقای دکتر محمود شفیعی، آقای دکتر فرهاد حسین پناه و آقای مهندس مهدی متحدان برگزار گردید. در این جشن مهمانانی همچون آقای دکتر علیرضا مهدوی معاونت فنی دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت و مهندس الهام یوسفی کارشناس دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت و نیز دکتر ساروی از بیمه نیروهای مسلح حضور داشتند.

در ابتدای این برنامه بنیان‌گذار انجمن، آقای کیخانزاده به مرور فعالیت‌های و گسترش دامنه فعالیت‌های گابریک در قالب سه بازه زمانی ۵ ساله پرداختند: از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۹ گابریک به عنوان یک استارتاپ با ایده کارآفرینی برای افراد مبتلا به دیابت نوع یک شروع به کار کرد و با توسعه مدرسه دیابت گابریک، آموزش حضوری خود مدیریتی دیابت و ابداع مدل مشاوره همتا (Peer Support) به کار خود ادامه داد. بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ با تدوین برنامه استراتژیک، حضور در شهرستان‌ها، راه‌اندازی واحد مددکاری، برگزاری کمپین‌های اطلاع‌رسانی عمومی، جلب مشارکت‌های مردمی و توسعه برنامه آموزشی ویژه کودکان، گابریک به عنوان یک انجمن مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت به فعالیت‌های ادامه داد. از سال ۱۳۹۵ تا کنون با عضویت در فدراسیون بین‌المللی دیابت، گسترش آموزش از راه دور و دسترسی به کل کشور آموزش جامعه پزشکی و فعالیت‌های پژوهشی، تا سیس باشگاه سفیران برای نیروهای داوطلب و تشکیل کمیته مدافعه‌گری برای پیگیری حقوق مبتلایان به دیابت، انجمن دیابت گابریک به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد بالغ قصد پیگیری فعالانه مأموریت‌های خود را دارد.

در ادامه رئیس کمیته مدافعه‌گری انجمن دیابت گابریک، آقای دکتر علیرضا استقامتی، ضمن مرور فعالیت‌های این کمیته به لزوم حضور فعالانه سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه پیگیری حقوق اعضای خود اشاره کردند. ایشان همچنین افزودند که یکی از مهم‌ترین اهداف این کمیته اجرایی شدن مصوبه شورای عالی بیمه در مورد بسته خدمات دیابت برای پوشش بیمه نوار تست قند خون برای مبتلایان به دیابت نوع یک، آموزش دیابت و داروهای خوراکی نسل جدید در حمایت از افراد مبتلا به دیابت است.

در بخش دیگر جشن پانزده سالگی گابریک، قائم مقام مدیر عامل آقای دکتر چراغچی باشی، با مرور پروژه ۷۵ شهر کم برخوردار، که در آن با همکاری وزارت بهداشت افراد مبتلا به دیابت ساکن در مناطق محروم کشور از آموزش و مشاوره دیابت بهره‌مند شدند. در این بخش از سرکار خانم الهام یوسفی به عنوان کارشناس همکار در این پروژه قدردانی شد.

در این جشن برنامه‌های هنری از جمله شاهنامه‌خوانی و موسیقی سنتی نیز برای حضار اجرا شد. در این برنامه همچنین خدمات مشاوره‌ای و آموزشی انجمن نیز برای شرکت‌کنندگان معرفی شد.

این جشن با حمایت شرکتهای محترم عبیدی، فریر آسا طب، سه دال، مداوا دارو، کامور، رامون سلامت پویا، مهرگیاه، نوونوردیسک پارس، دوغ گدوک، اریوژن فارمد، فکور صنعت و همچنین قنادی بهار برگزار گردید.

فیلم برنامه بادکنک قندی در ادامه در دسترس شما قرار دارد.

سبد خرید