دوره آموزشی ویژه افراد مبتلابه دیابت نوع دو

دیابت نوع ۲، یکی دیگر از انواع دیابت است که شیوع آن در همه جوامع و همه گروه‌های سنی در حال افزایش است.

از مهم‌ترین ویژگی‌های دیابت نوع دو که می‌توان به آن اشاره کرد، یکی افزایش قند خون است که این ویژگی در سایر انواع دیابت نیز مشترک است و دیگری اینکه برخلاف دیابت نوع ۱، بیماری دیابت نوع دو قابل‌پیشگیری است و با سبک زندگی سالم یعنی دستیابی و حفظ وزن مناسب، تغذیه سالم، مهارت مدیریت استرس و فعالیت بدنی ارتباط مستقیم دارد.

از مهم‌ترین علامت دیابت نوع دو می‌توان به بی علامتی اشاره کرد. یعنی ممکن است فرد به دیابت نوع ۲ مبتلا شده باشد اما از دیابت خود بی‌اطلاع باشد. افزایش قند خون در زمان پیش دیابت و دیابت نوع ۲ به همراه بی علامتی می‌تواند زمینه را برای ایجاد و بروز عوارض دیابت فراهم سازد.

بنابراین آشنایی با عواملی که فرد را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو قرار می‌دهد، انجام آزمایشات مناسب برای تشخیص دیابت و یا پیش دیابت، یادگیری اصول مدیریت قند خون در کنار درمان قند خون بالا می‌تواند در پیشگیری از عوارض دیابت و افزایش کیفیت زندگی افراد مؤثر باشد.

به همین منظور انجمن دیابت گابریک اقدام به برگزاری دوره آموزش آنلاین ویژه افراد مبتلابه دیابت نوع دو نموده است که این دوره آموزشی با توجه به نیازهای افراد مبتلابه پیش دیابت و یا مبتلابه دیابت نوع دو که تحت درمان با داروهای خوراکی و یا انسولین هستند، طراحی‌شده