دوره های برگزار شده انجمن اطلاع رسانی گابریک

0
مقدماتی نوع یک
0
پیشرفته نوع یک
0
مقدماتی نوع دو
0
متوسطه نوع دو
0
در کنار فرزندم
0
ماجراهای کیپو

دوره‌های آموزشی گابریک

برنامه آموزش دیابت گابریک، مطابق با استانداردهای آموزشی انجمن دیابت آمریکا و فدراسیون جهانی دیابت می باشد که با فرهنگ ایرانی و تجربه عملی آمیخته شده است. با توجه به تنوع افراد دیابتی و سایر مخاطبین از لحاظ سطح سواد، نوع دیابت، سن مخاطبین و غیره به بیست برنامه آموزشی تقسیم می شود. انجمن دیابت گابریک با ارائه این برنامه های آموزشی موفق به دریافت تقدیرنامه و تاییدیه از وزارت بهداشت گردید.

دوره های ویژه افراد مبتلا به دیابت نوع دو

این کلاس آموزشی به مدت 3 ساعت و بصورت رایگان برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 برگزار می گردد.

شرکت در کلاسهای مقدماتی، اولین گام آموزشی برای افرادی است که قصد کنترل صحیح دیابت خود را دارند. این کلاس آموزشی ویژه افراد مبتلا به دیابت نوع 2 است که برای کنترل قند خون از رژیم غذایی یا داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون و یا 2 انسولین استفاده می کنند.

هدف از شرکت در کلاسهای مقدماتی، آشنایی افراد دیابتی با کلیات و اصول درمان دیابت می باشد. در طراحی برنامه آموزشی، سعی بر آن بوده است تا به نحوی افراد دیابتی موفق معرفی شده و در افراد شرکت کننده ایجاد انگیزه برای تغییر سبک زندگی ایجاد گردد.

این دوره برای افراد دیابتی نوع 2 که از رژیم غذایی و یا داروهای خوراکی استفاده می کنند، دو جلسه است که در مجموع 6 ساعت آموزش رایگان را شامل می شود. در این دوره افراد با اصول تغذیه سالم، برنامه غذایی دیابت، انتخاب های غذایی سالم، راههای کنترل قند خون و پیشگیری از عوارض دیابت آشنا می شوند.

دوره متوسطه برای افراد دیابتی نوع 2 که از انسولین استفاده می کنند شامل 3 جلسه 3 ساعته یا به عبارتی 9 ساعت آموزش رایگان است که علاوه بر آشنایی با برنامه غذایی سالم، اصول مدیریت دیابت و پیشگیری از عوارض آن این افراد با روش صحیح نگهداری و تزریق انسولین و هر آنچه که باید در ارتباط با نحوه استفاده صحیح از انسولین بدانند، آشنا خواهند شد.

دوره های ویژه افراد مبتلا به دیابت نوع یک

دوره های ویژه افراد مبتلا به دیابت نوع 1 بر اساس گروه سنی متفاوت است. درحال حاضر برای کودکان 6-10 ساله مبتلا به دیابت نوع 1 دوره ماجراهای کیپو و کارگاه آموزشی تولد کودکان شیرین برگزار می شود که در این دوره رایگان سعی برآن شده است که به زبان کودکانه و به همراه شعر، موسیقی و بازی به شکل جذاب مباحث و اصول کنترل قند خون به کودکان آموزش داده شود.

دوره های مقدماتی و پیشرفته ویژه افراد مبتلا به دیابت نوع 1 جمعا شامل 15 ساعت آموزش در زمینه دیابت و مهارت های مربوط به آن است که علاوه بر فرد دیابتی، افراد خانواده او هم می توانند در این دوره شرکت کنند.

دوره در کنار فرزندم مختص والدین کودکان دیابتی نوع 1 در بازه سنی 4-12 ساله است که در این دوره به بررسی نیازها و مشکلات کودکان در این سن و نحوه ترغیب و همکاری آنها در مدیریت قند خون پرداخته می شود تا والدین و کودکان با تعامل بهتر با یکدیگر بتوانند با چالش های دیابت مواجه شوند.

دوره دیابت بارداری

دوره دیابت بارداری تک جلسه ای است و به مدت 3 ساعت و رایگان برگزار می شود. در این دوره درباره نگرانی های مادران در زمینه کنترل قند و اثر آن برروی جنین صحبت می شود و اصول کنترل قند در زمان بارداری آموزش داده می شود.

هر فرد دیابتی پس از شرکت در دوره آموزشی:

درک می کند که کنترل دیابت امکان پذیر است و فرد دیابتی و مراجعه مداوم به پزشک ، نقش کلیدی در کنترل آن دارند.
درک می کند که کنترل مطلوب، تا حد چشمگیری از بروز عوارض جلوگیری می کند.
یاد می گیرد تغذیه مناسب و وزن ایده آل برای او چیست.
درک می کند اندازه گیری مداوم قند خون و ثبت آن جهت ارائه به پزشک امری ضروری است.
درک می کند که فعالیت بدنی چه تاثیری بر کنترل قند، کاهش وزن و پیشگیری از عوارض دارد.
با نکات مهم در استفاده از قرص و یا تزریق انسولین آشنا می شود.
با مراقبتهای لازم جهت پیشگیری و تشخیص به موقع عوارض آشنا می شود.

عضویت در گابریک

برای شرکت در دوره های آموزشی انجمن لازم است که عضو آن شوید
عضویت