صفحه اصلی » نکات هفته » تغذیه و دیابت » وقتی که از سالم غذا خوردن غافل شده و چاق می شوم، چطور دوباره به مسیر صحیح بازگردم؟

وقتی که از سالم غذا خوردن غافل شده و چاق می شوم، چطور دوباره به مسیر صحیح بازگردم؟
Arrow_Road_comp.jpg

ما از اشتباهاتمان تجربه می اندوزیم و به همین خاطر آنها ارزشمند هستند. مطمئن باشید که واکنش شما نسبت به غفلتها و خود فریبی هایی که نسبت به رژیم غذایی خود انجام می دهید همیشه به ضرر شما نیست.

  • خودتان را سرزنش و ملامت نکنید. درباره خودتان و با خودتان با نگاهی مثبت برخورد کنید. به جای این که به خود بگویید: «من خرابش کردم»؛ به خود بگویید: «یک غفلت همه چیز را از بین نمی برد. من همین الان می توانم دوباره رژیم غذایی خود را از سر گیرم». تفکر مثبت بر احساسات و تصمیم های شما تأثیر گذار خواهد بود.

بررسی کنید که چرا چنین غفلتی رخ داده است و از تجربیاتتان درس بگیرید. هر فردی در برخی شرایط ممکن است از رژیم غذایی خود سرپیچی کند. شما باید این موقعیت ها را شناسایی و به راههایی برای مقابله با آنها بیاندیشید.

  1. صحبت کردن با اعضای خانواده، دوستان و همکاران به شما در پیروی از رژیم غذایی تان کم خواهد کرد. با آنها درباره غفلتهای که کردید و تجربیاتی که در این راه کسب کردید و تصمیماتی که برای مقابله با آنها در آینده گرفتید صحبت کنید. مشاوره منظم با یک مشاور و کارشناس تغذیه نیز برای شما مفید خواهد بود.

» منابع:

  • مجموعه کتابهای انجمن دیابت امریکا