صفحه اصلی » اخبار » داخلی » دهمین همایش سالانه روزی شیرین برای تلخی قند

دهمین همایش سالانه روزی شیرین برای تلخی قند   -   ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

944949لوگوتایپ روزی شیرین.png

           نمی میرد دلی که از عشق می گوید   

                                               و دستانی که در قلبی نهال مهر می کارد


ماه رمضان ماه وزیدن نفحات الهی و گشوده شدن درهای رحمت و مغفرت خداوندی است رمضان اما برای گابریک ماه ویژه تری هم هست! ماه همدلی و نیکوکاری، ماه کار خیر! ماهی که در آن خیرین و همیاران گابریک، گرد هم می آیند تا روزی شیرین بسازند، برای کودکانی که دیابت را تلخ تر از آنچه باید می چشند. کودکانی که نه برای زندگی سالم، که برای "زندگی" نیازمند حمایت هستند؛ نیازمند تامین روزمره های زندگی، نیازمند توجه و مراقبت، نیازمند درمان! دوازدهم رمضان امسال نیز همچون سال های قبل، به همت همراهان مهربان گابریک، به روزی شیرین برای تلخی قند بدل شد. خیرین بزرگوار با قبول دعوت گابریک، در هفتم خرداد ماه امسال در سالن کوه نور هتل پارسیان اوین تهران گردهم آمدند تا از دستاوردهای گابریک طی سالی که گذشت، شنیده و با کمک های خود گابریک را توانمند سازند تا به اهداف بزرگ تر دست یابد.

IMG_20180602_WA0004

سرکار خانم صفورا میراضی، از مجریان توانمند صدا و سیما قبول زحمت کرده و مدیریت اجرای برنامه را بصورت خیرخواهانه عهده دار شدند، جناب آقای دکتر استقامتی، فوق تخصص غدد و استاد دانشگاه تهران  که از سال های دور همواره همراه گابریک و کودکان دیابتی بودند نیز در رابطه با وضعیت دیابت در ایران و اهمیت آموزش جهت پیشگیری و کنترل بیماری صحبت کردند.

برنامه با یک نمایش ادامه یافت؛ معرکه ای شیرین برای تلخی قند؛ روایت داستان معرکه گیری از زندگی خودش و پدرش می گوید. پدرش سیدمرتضی پهلوان نامدار که همه جای تهران او را می شناختند، اما دچار بیماری دیابت می شود و به دلیل عدم شناخت بیماری و راه های پیشگیری آن، به نارسایی کلیه، نابینایی دچار می شود و سرانجام مرگ سراغ او را می گیرد. بعد، معرکه گیر داستان، به زندگی خودش نقب می زند و می گوید وقتی بیماری پدرم را دیدم، افسرده شدم و پس از مدتی فهمیدم خودم هم دچار بیماری شدم. تمام دنیا برایم تیره و تار شده بود.

راوی داستان از این نقطه روایتش را تغییر می دهد و می گوید: اینجا بود که با انجمن اطلاع رسانی دیابت آشنا شدم و در کلاس های آم
وزشی شرکت کردم و الان دو سال است که بیماری را کنترل کرده ام.

مسعود منصوری، کارگردان و بازیگر این نمایش، با تشویق حاضران جای خودش را به سخنران های مراسم می دهد.

یکی از برنامه های تاثیرگزار این برنامه، برشی از قصه زندگی صفورا بود که  در قالب فیلمی کوتاه به مشکلات زندگی وی که در اثر عدم کنتر
ل قند برایش ایجاد شده بود می پرداخت، دختری 37 ساله که با سابقه 12 سال دیابت کارش به دیالیز و لیزر چشم و زخم پا کشیده و به تازگی با انجمن دیابت گابریک اشنا شده تا تحولی در زندگیش ایجاد شود و جلوی پیشرفت این عوارض را بگیرد و با امیدی دوباره به زندگی ادامه دهد.

ارائه بخشی از دستاوردهای گابریک در سال 96 توسط مدیرعامل انجمن، جناب آقای مهندس هرمز کیخان زاده و دعوت از خیرین برای ملاحظه گزارشات مالی انجمن بخش مهمی از برنامه بود که می توانید خلاصه دستاوردها را ملاحظه فرمایید. کلیک کنید

جناب آقای خشایار مهرو، از خوانندگان محبوب صدا و سیما با اجرای دلنشین خود فضای همایش را زیباتر ساختند.
1F7A9163


در این همایش افتخار حضور جناب آقای دکتر جمالی، مدیرکل محترم سازمان های مردم نهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشک
ی را داشتم، همچنین از هنرمندان محبوب کشور، جناب آقای آتش تقی پور نیز در جمع ما حاضر بودند و دقایقی برای حضار صحبت کرده و از اینکه با این انجمن و فعالیت های آن آشنا شده اند اظهار خشنودی کرند.
قطعا پیش از این نیز اخبار "پیک امید" گابریک را شنیده اید. پیکی که هر برگ از آن، آینده ای روشن برای "یک" کودک دیابتی است؛ کودکی که با آموزش و حمایت های رایگان گابریک قادر خواهد شد تا با مدیریت دیابت خود، زندگی سالم و به دور از عوارض را تجربه کند. همیاران گابریک در گردهمایی سال 96 با تعهد 736 پیک امید، نوید آموزش رایگان 736 کودک دیابتی را دادند، تعهدی که برای گابریک بی اندازه ارزشمند بوده و به یاری خداوند، گابریک را توانمند ساخت تا با آموزش رایگان بیش از 1800 کودک دیابتی، در همایش امسال سربلند حاضر شده و اهداف بزرگ تری را تعیین نماید.

1F7A94761F7A9555

امسال نیز خیرین بزرگوار انجمن پیک های امید را با استقبال تکمیل کرده و تعهدات خود را ثبت نموند، در پایان برنامه نیز 5 تابلوی نفیس نقاشی اهدایی از طرف خانم آناهید عظیمی صد در صد به نفع کودکان دیابتی به فروش رسید.

گابریک با کمک های
همیاران گرانقدری چون شما برنامه های بزرگی پیش رو دارد. رشد فراوانی دیابت، وضعیت نامطلوب کنترل بیماری، بروز عوارض مرگبار آن و درخواست های مکرر مردم، دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولین، ایجاب می نماید برنامه های انجمن گسترش یابد. در این راستا در برنامه استراتژیک 5 ساله دوم که از سال 1397 شروع می شود، سرفصل های زیر در برنامه گنجانیده شده است:

1- پیشگیری از دیابت از طریق گسترش آموزش و اطلاع رسانی عمومی
2- افزایش دسترسی به آموزش و مشاوره استاندارد دیابت در سراسر کشور
3- حمایت آموزشی و ارائه مشاره به کلیه کودکان، نوجوانان و جوانان مبتلا به دیابت نوع یک کشور
4- حمایت دارویی، تجهیزات پزشکی و درمانی از کودکان بی بضاعت مبتلا به دیابت

شایسته است باری دیگر از حامیان این برنامه، شرکت های سانوفی، فریرآساطب و عبیدی تشکر و قدردانی نماییم.

همچنین پیشگامان مسئولیت اجتماعی سال 96 و 97 تا به امروز (شرکت های آریاکابل فیدار، کشت و صنعت روژین تاک، عسل دارو کیش، فریرآساطب، باند و گاز کاوه، رنگ و رزین یشم، درمانگاه و مرکز جراحی خیریه جوادالائمه، الوپیک، طرح باران، فکور صنعت تهران و گلدیران) در این برنامه معرفی شدند.

قطعا با تداوم حمایت های مردمی و مسئولیت اجتماعی شرکت هاست که گابریک می تواند بیش از پیش در خدمت جامعه ی دیابتی کشور و به خصوص کودکان دیابتی این مرز و بوم باشد، تا روزی برسد که با آموزش دیابت، هیچ کودک دیابتی از دیدن زیبایی ها محروم نشود.

همیاران عزیزی که در این برنامه سعادت دیدارتان را نداشتیم، می توانند از طرق زیر کودکان دیابتی انجمن خود را حمایت نمایید.

درگاه پرداخت
• از طریق شماره حساب 0102334117001 بانک صادرات به نام انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک
• شماره حساب اینترنتی(شبا): 800190000000102334117001 IR
• شماره کارت انجمن نزد بانک صادرات 6037691990000374
• پرداخت از طریق موبایل با شماره گیری #82433*780*

IMG-20180602-WA0002_1