صفحه اصلی » اخبار » داخلی » گابریک و رعد تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند

گابریک و رعد تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند   -   ۰۵ بهمن ۱۳۹۶

اعلام-تفاهم-نامه-با-رعد.jpg

مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد که در اوایل دهه 60 و با هدف برقراری امکانات آموزشی و حمایتی رایگان برای افراد توانیاب (معلول) تاسیس شده است، یکی از پیشگامان حوزه معلولین و از فعال‌ترین مراکز خیریه و حمایت از معلولین در سطح کشور به شمار می رود. رعد امروزه با شناسایی صدها موقعیت شغلی و متفاوت برای توانیابان، سالانه تعداد قابل توجهی از این افراد را تحت آموزش قرار داده و راهی بازار کسب و کار می کند.

پیرو ملاقات قبلی مدیران عامل مجتمع رعد و انجمن دیابت گابریک و توافق صورت پذیرفته مبنی بر توسعه همکاری­های مشترک در قالب تنظیم سند تفاهم­نامه، گروهی از مسؤولان مجتمع رعد با حضور در انجمن دیابت گابریک در تاریخ 5 بهمن ماه 1396، تفاهم ­نامه همکاری مشترک را مبادله نمودند.

این تفاهم نامه به منظور حمایت از کارآموزان و کارآموختگان توان یاب (معلولان جسمی- حرکتی) مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و مشارکت در فرآیند کمک به افراد مبتلا به دیابت در سطوح پیشگیری و کنترل دیابت با هدف توسعه خدمت رسانی به جامعه هدف هر دو موسسه و افزایش اثر بخشی خدمات به مخاطبان تنظیم شده است؛ محتوای این سند در 6 ماده، تعهدات متقابل هر دو مؤسسه به تشکیل کارگروه، تنظیم جدول همکاری­ های مشترک، ارایه اخبار و گزارش­ ها، تهیه پیش­ نویس شیوه ­نامه «شهروند مسئول» برای آشنایی گروه هدف با حقوق اجتماعی خود و ارایه راهکارهای پیشگیری از گسترش معلولیت و دیابت را شامل می شود.

photo_2018_01_25_19_28_03

شایان ذکر است اجرا این تفاهم­ نامه در راستای وظایف ذاتی هر دو مؤسسه تنظیم شده، از ­این ­رو اجرای آن با هیچگونه تبادل مالی همراه نخواهد بود.

با امید اینکه  این همکاریها موجب کمک رسانی بهتر به هر دو گروه توانیابان و جامعه دیابتی کشورمان را فراهم کند.

آشنایی با مجتمع نیکو کاری رعد


مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد به منظور توانمندسازی افراد دارای معلولیت که در این مؤسسه توان یاب  اطلاق می شود اهداف زیر را به اجرا می گذارد: 

1. ایجاد آموزشگاه های فنی و حرفه¬ای و مرکز آموزش علمی کاربردی رعد برای آموزش و مهارت آموزی افراد دارای معلولیت و جانبازان.

2. ایجاد تسهیلات و امکانات مناسب برای توانمندسازی هر چه بیشتر معلولان و جانبازان با ارایه خدمات جنبی نظیر توانبخشی، مددکاری و مشاوره

3.  کوشش برای کاریابی و کارآفرینی افراد دارای معلولیت جهت ارتقاء روحی و اشتغال به کار آنان. 

4. رفع نیاز فنی، تخصصی و مالی مجتمع در جهت ارتقاء سطح دانش نیروی انسانی با برگزاری همایش ها، کنفرانس ها و برنامه های فرهنگی هنری و ایجاد کارگاه های حمایتی.