صفحه اصلی » اخبار » داخلی » نهممین همایش سالانه روزی شیرین برای تلخی قند

نهممین همایش سالانه روزی شیرین برای تلخی قند   -   ۰۴ تير ۱۳۹۶

لوگوتایپ روزی شیرین.png

رمضان ماه مهمانی خداست؛ ماه نیکی و مهربانی

رمضان اما برای گابریک ماه ویژه تری هم هست! ماه همدلی و نیکوکاری، ماه کار خیر! ماهی که در آن خیرین و همیاران گابریک، گرد هم می آیند تا روزی شیرین بسازند، برای کودکانی که دیابت را تلخ تر از آنچه باید می چشند. کودکانی که نه برای زندگی سالم، که برای "زندگی" نیازمند حمایت هستند؛ نیازمند تامین روزمره های زندگی، نیازمند توجه و مراقبت، نیازمند درمان!

25 ام رمضان امسال نیز همچون سال های قبل، به همت همراهان مهربان گابریک، به روزی شیرین برای تلخی قند بدل شد. خیرین بزرگوار با قبول دعوت گابریک، در 30 ام خرداد ماه امسال در تالار پذیرایی پایتخت تهران گردهم آمدند تا از دستاوردهای گابریک طی سالی که گذشت، شنیده و با کمک های خود گابریک را توانمند سازند تا به اهداف بزرگ تر دست یابد.

رویداد امسال البته کمی متفاوت تر از قبل برگزار گردید. حضور چهره های شاخص و برجسته ی علمی، فرهنگی و اجتماعی در این رویداد که نشان از توجه ایشان و اهمیت موضوع دیابت در جامعه داشت، بسیار مایه ی دلگرمی بود. بزرگوارانی چون جناب آقای داوود امیراحمدی که قبول زحمت کرده و مدیریت اجرای برنامه را بصورت خیرخواهانه عهده دار شدند، جناب آقای دکتر استقامتی که از سال های دور همواره همراه گابریک و کودکان دیابتی بودند و جناب آقای دکتر عیسی جلالی که با سخنان خود، ابعاد فکری و روانی زندگی با دیابت را به خوبی ترسیم کردند، با حضور خود گرمی بخش رویداد گابریک شدند.

rozi_shirin_96_1 rozi_shirin_96_2 rozi_shirin_96_3
rozi_shirin_96_6 rozi_shirin_96_4 rozi_shirin_96_12__2_

نمایش تئاتر رودخانه روی صحنه با بازی کودکان دیابتی که به همت همیاران هنرمند گابریک، آقایان فرشیدی سپهر، محمدی و مرادی و سرکار خانم طیار برگزار شد، نوآوری دیگر همایش امسال برای نمایش جنبه هایی متفاوت از زندگی با دیابت بود، جنبه هایی که احتمالا کمتر از آنها شنیده ایم؛ جنبه هایی که روزگار کودکان دیابتی را تحت تاثیر قرار داده و برای غلبه بر آنها، چشم انتظار یاری ما هستند. نیاز به امید و انگیزه، نیاز به آموزش برای کنار آمدن با شرایط جدید زندگی و تزریق دارویی که تا به حال اسم آن را هم نشنیده ایم می تواند هر فرد بزرگسال را هم آشفته و نگران کند! پس چطور می توان انتظار داشت یک "کودک" دیابتی بدون حمایت های ما از این شرایط سربلند بیرون آید؟ این دقیقا پیامی بود که کودکان هنرمند گابریکی در نمایش خود به زیباترین شکل به آن پرداخته و از همیاران گابریکی خواستند تا بار دیگر با دستان توانمند خود، با اهدای پیک های امید، به یاری این کودکان بیایند.

rozi_shirin_96_7

قطعا پیش از این نیز اخبار "پیک امید" گابریک را شنیده اید. پیکی که هر برگ از آن، آینده ای روشن برای "یک" کودک دیابتی است؛ کودکی که با آموزش و حمایت های رایگان گابریک قادر خواهد شد تا با مدیریت دیابت خود، زندگی سالم و به دور از عوارض را تجربه کند. همیاران گابریک در گردهمایی سال 95 با تعهد 880 پیک امید، نوید آموزش رایگان 880 کودک دیابتی را دادند، تعهدی که برای گابریک بی اندازه ارزشمند بوده و به یاری خداوند، گابریک را توانمند ساخت تا با آموزش رایگان بیش از 900 کودک دیابتی، در همایش امسال سربلند حاضر شده و اهداف بزرگ تری را تعیین نماید.

rozi_shirin_96_8


گابریک برنامه های بزرگی برای کودکان دیابتی ایران زمین دارد. سفر به 13 استان کشور و راه اندازی دوره های آم
وزش مجازی در 5 شهر، شروعی امیدبخش برای گسترش آموزش به سراسر کشور و تسهیل دسترسی به خدمات حمایتی برای کلیه ی کودکان دیابتی کشور در آینده ای نزدیک بود که با یاری همیاران گابریک ممکن گشت. اهداف امسال اما بلندپروازانه تر از پیش است. گسترش آموزش مجازی به 10 شهر، یعنی آموزش دوبرابری کودکان دیابتی شهرستان ها؛ سفر به نقاط محروم و پوشش نقاط دورافتاده نظیر استان سیستان و بلوچستان، تماس مجدد و پیگیری وضعیت کنترل دیابت از اعضای قدیمی و نوآوری های آموزشی و حمایتی دیگر، گوشه ای از برنامه های گابریک در آستانه ی دومین از دهه ی فعالیت خود خواهد بود.


شایسته است باری دیگر از خیرین و همیاران بزرگوار گابریک، آقایان رحیمی، قدیمی و شیخ زاده و همچنین جناب آقای دکتر اعتمادی که با حمایت های خود، گابریک را توانمند می سازند تشکر و قدردانی نماییم. قطعا با تداوم حمایت هاست که گابریک می تواند بیش از پیش در خدمت جامعه ی دیابتی کشور و به خصوص کودکان دیابتی این مرز و بوم باشد، تا روزی برسد که با آموزش دیابت، هیچ کودک دیابتی از دیدن زیبایی ها محروم نشود.

rozi_shirin_96_10 rozi_shirin_96_9 rozi_shirin_96_11
index_4


همیاران عزیزی که در این برنامه سعادت دیدارتان را نداشتیم، می توانید از طرق زیر کودکان دیابتی انجمن خود را حمایت نمایید.

• از طریق شماره حساب 0102334117001 بانک صادرات به نام انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک

• شماره حساب اینترنتی(شبا): 800190000000102334117001 IR

• شماره کارت انجمن نزد بانک صادرات 6037691990000374

• پرداخت از طریق موبایل با شماره گیری #82433*780*

سپاس