صفحه اصلی » اخبار » علمی » ارتباط مصرف گوشت قرمز و مرگ زودرس

ارتباط مصرف گوشت قرمز و مرگ زودرس   -   ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

33f3509735bb78326616c60251eb5007.jpg

آرش اعتمادی و همکارانش در موسسه ملی سرطان در مریلند آمریکا بر اساس نتایج مطالعه‌ای که در طول 15 سال روی بیش از پانصد هزار نفر انجام دادند، متوجه شدند که  مصرف گوشت قرمز با افزایش خطر ابتلا به علل متفاوت مرگ‌ومیر همراه است. این تأثیر در مورد مصرف محصولات فرآوری شده گوشت قرمز و همچنین گوشت قرمز فرآوری نشده به دست آمده است.
به نظر می‌رسد آهن هِم و به ویژه نیترات یا نیتریت اضافه شده در فرآیند فرآوری محصولات گوشت قرمز به ترتیب 20/9 تا 24/1 و 37 تا 72 درصد باعث افزایش خطر مرگ‌ومیر می‌گردد.
نتایج نشان داد که شرکت‌کنندگانی که گوشت قرمز بیشتری مصرف کرده‌اند با خطر ابتلا به دیابت بیشتر، سطح کلی سلامت پایین‌تر و فعالیت بدنی کمتر مواجه بوده و همچنین سطح اجتماعی – اقتصادی و نیز تحصیلات پایین‌تری خواهند داشت.
علاوه بر این، آهن هِم رژیم غذایی و نیترات یا نیتریت موجود در محصولات فرآوری شده گوشت قرمز، به طور مستقل با افزایش خطر ابتلا به علل متفاوت مرگ‌ومیر همراه است.
این پژوهشگران همچنین دریافتند جایگزینی گوشت قرمز با گوشت سفید، به ویژه گوشت سفید فرآوری نشده، با کاهش خطر مرگ‌ومیر همراه است. 
بنابراین به منظور کاهش خطرات تهدید کننده سلامتی، توصیه می‌شود میزان مصرف گوشت قرمز به حداقل رسیده و به جای آن از منابع گوشت سفید مانند انواع گوشت ماهی و مرغ استفاده شود.

The BMJ