کنترل قند خون و عوارض ديابت

کنترل قند خون و عوارض ديابت

پستتوسط مهمان » شنبه مه 05, 2007 2:13 pm

پزشک من گفته است اگر قند خون خودم را خوب کنترل کنم دچار عوارض ديابت نمي شوم. آيا اين حرف درست است؟ چون من دارم خيلي سعي مي کنم تا اي وان سي خودم را به زير 7 درصد بياورم.
مهمان

پستتوسط Dr.Watson » جمعه مه 11, 2007 9:45 am

بله به جرئت مي توانم بگويم اين حرف درست است و پشتوانه آن تحقيقات بسيار زيادي است که در اين زمينه انجام شده است و نشان داده اند که با کنترل قند خون تا حد امکان نزديک به مقدار طبيعي ميتوان به نحو چشمگيري از عوارض ديابت جلوگيري کرد. البته هر چقدر اين کنترل بهتر باشد قدرت آن در پيشگيري از عوارض بيشتر خواهد بود. مثلا داشتن هموگلوبين A1C کمتر از 5/6% بهتر از 7% مي باشد. ولي اين نکته را نيز از نظر دور نداريد که شما به کنترل چربي و فشار خون نيز براي پيشگيري از عوارض ديابت نياز داريد.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

پستتوسط mohammad » چهارشنبه ژوئن 13, 2007 12:53 am

آقاي دكتر واتسون سلام عرض ميشه اميد وارم تمامي دوستان ديابتي هيچوقت دچار عوارض ديابت نشوند. راستش من وقتي ديابت گرفتم يا اون منو گرفت رفتم كلي مطلب و سايت در موردش ديدم و برخي نوشته ها مثلا ديابتي ها عمرشون كمتره و از اين نمونه ها
روحيم رو كمي تضعيف كرد. ولي خوب بعدش فهميدم كه اگه خود فرد كنترلش كنه ميتونه جلو عوارض اون رو بگيره . و البته اينكه عمر دست خداست .
هيييي روزگار تو اين دنيا بايد عوارض همه چيرو پرداخت كرد . اينم روش
راستي واقعا ميشه جلو عوارض رو بطور كامل گرفت؟ يا فقط ميشه كمشون كرد؟
خداييش راستشو وگوييد.

راستي دكتر واتسون عزيز فوت دوست گرامي شرلوك هلز رو بهتون تسليت ميگم وقتي چند شب قبل آخرين سريالش رو ديدم كلي حالم گرفته شد. كاراگاه خوبي بود حيف شد :cry:
-افتادن در گل و لاي ننگ نيست،ننگ در اينست كه در همانجا بماني. (مثل آلماني)
mohammad

تاريخ عضويت: سه شنبه ژوئن 12, 2007 10:47 pm

پستتوسط Dr.Watson » پنج شنبه ژوئن 14, 2007 1:59 pm

خیلی ممنون از آقا محمد بابت تسلیتشون برای فوت کارآگاه شرلوک هلمز ! :cry:
در مورد سوالتون باید بگم که حقیقت این است که در درصدی کوچک از افراد دیابتی حتی با وجود کنترل خوب قند، چربی و فشار خون (که از آنها به عنوان الفبای دیابت نام می بریم) باز هم عوارض دیابت ایجاد می شوند البته با شدت خیلی کم که به راحتی نیز قابل کنترل است. بعضی محققین به تازگی نقش وراثت و ژنهای خاصی را در این موارد مطرح می کنند. ولی نکته امیدوار کننده همینجاست که حتی با وجود عوارض دیابت به شرط اینکه به موقع آنها را تشخیص بدهیم و کنترل کنیم می توانیم عضو آسیب دیده را به حالت طبیعی برگردانیم.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

پستتوسط mohammad » پنج شنبه ژوئن 14, 2007 2:17 pm

تشكر از جواب شما دكتر واتسون عزيز
-افتادن در گل و لاي ننگ نيست،ننگ در اينست كه در همانجا بماني. (مثل آلماني)
mohammad

تاريخ عضويت: سه شنبه ژوئن 12, 2007 10:47 pm

کنترل دقيقا يعنی چي؟

پستتوسط shiva » جمعه ژوئن 15, 2007 10:43 am

آقای دکتر واتسون. من میخواهم بدونم دقیقا کنترل دیابت یعنی چی. مثلا قندناشتاد 100 خوبه یا 130 یا 150
اگه میشه توضیح بدید. راستی شما دکتر هستید
مرسی ممنون
shiva

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 13, 2007 2:49 pm

پستتوسط niloofar » سه شنبه دسامبر 11, 2007 10:19 am

اگه قندمون کنترل باشه یعنی دقیقا چند باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :wink:
niloofar

تاريخ عضويت: سه شنبه اکتبر 23, 2007 3:36 pm

Re: کنترل دقيقا يعنی چي؟

پستتوسط Dr.Watson » پنج شنبه دسامبر 13, 2007 12:00 pm

shiva نوشته است:آقای دکتر واتسون. من میخواهم بدونم دقیقا کنترل دیابت یعنی چی. مثلا قندناشتاد 100 خوبه یا 130 یا 150
اگه میشه توضیح بدید. راستی شما دکتر هستید
مرسی ممنون

کنترل مطلوب قند خون ناشتا و قبل از غذا یعنی قند بین 130-80، قند 2 ساعت بعد از غذا کمتر از 180 و هموگلوبین A1c کمتر از 7%. البته اگر بتونید قندهای ناشتا رو زیر 100، 2 ساعته ها رو کمتر از 140 و A1c رو کمتر از 5/6% برسونید خیلی بهتره.
Dr.Watson
Site Admin

پستتوسط niloofar » يکشنبه ژانويه 20, 2008 10:16 pm

مرسی دکتر :wink: :lol: من قبلا زیاد قندم کنترل نبود :? ولی الان A1C م 5.4 شده :lol: :wink: ای ول ای ول :wink: :) :D :lol:
niloofar

پستتوسط ebi354 » سه شنبه ژانويه 22, 2008 12:00 am

من هنوز به A1C مؤثرم نرسیدم!ولی A1C دی ماهم 7 بوده.فکر میکنم کمتر از اینم بشه.

نیلو خانم 5.4 کم نیست؟؟؟؟ دچار افت قند نمیشی؟؟؟
تا زماني که انسان سالم است حتي آب نوشابه اي است خوش طعم
ebi354

تاريخ عضويت: پنج شنبه دسامبر 20, 2007 9:15 pm

پستتوسط SHADMEHRBAZ » سه شنبه ژانويه 22, 2008 1:37 am

دكتر ميخواستم بدونم اگه A1C زير 7 باشه ميتونيم بگيم قندمون كنترله و به عوارض قند خون بالا مبتلا نميشيم يا نه؟ چون من اكثر وقتا كه قند خونمو چك ميكنم بين 200 تا 300 هست ولي آزمايش A1C تقريبا 6 هست حالا نميدونم كدومو باور كنم
كدوم رفيق مثل ديابت تا آخر عمر باهات ميمونه؟
SHADMEHRBAZ

تاريخ عضويت: چهارشنبه آگوست 29, 2007 12:30 pm

پستتوسط ebi354 » سه شنبه ژانويه 22, 2008 10:02 am

با اجازه دکتر. :wink:

شادمهر جان تو که همیشه قندت بین 200-300 نیست!یه وقتی هم پایین که این A1C رو داری.
چون A1C متوسط قندت رو میده. البته اگه دستگاهت قند خونت رو درست نشون بده و یا موقعی که قندت رو میگیری در شرایط خاصی مثل استرس نباشی و یا در فاصله کمی با غذا خوردنت.
تا زماني که انسان سالم است حتي آب نوشابه اي است خوش طعم
ebi354

تاريخ عضويت: پنج شنبه دسامبر 20, 2007 9:15 pm

پستتوسط Dr.Watson » سه شنبه ژانويه 22, 2008 3:12 pm

SHADMEHRBAZ نوشته است:دكتر ميخواستم بدونم اگه A1C زير 7 باشه ميتونيم بگيم قندمون كنترله و به عوارض قند خون بالا مبتلا نميشيم يا نه؟ چون من اكثر وقتا كه قند خونمو چك ميكنم بين 200 تا 300 هست ولي آزمايش A1C تقريبا 6 هست حالا نميدونم كدومو باور كنم

همونطور که ابی گفته نتیجه A1C شما نشون میده که اکثر مواقع قنداتون در محدوده هدق بوده و اون وقتهایی که گفتی قندات بالا بوده اتفاقی بوده. البته این مطلب به این شرط درسته که محدوده طبیعی آزمایش A1C در آزمایشگاهی که قندتو چک کردی بین 6-4% باشه. اگه محدوده طبیعی 4-2% باشه، 6% بالا حساب میشه. ولی یه نکته رو هم بگم که اگر بین نتایج قند خون در منزل (البته اگه روزی 4 بار چک شود) و A1C خیلی تفاوت وجود داشته باشد باید به نتایج یکی از این دو شک کرد، یعنی یا دستگاه اشکال دارد یا آزمایشگاه :wink:
Dr.Watson
Site Admin

پستتوسط SHADMEHRBAZ » چهارشنبه ژانويه 23, 2008 9:49 pm

ابي و دكتر جون مرسي كه جواب دادين ولي فكر كنم منظورمو خوب نرسوندم من ميدونم كه A1C ميانگين قند تو 3 ماهه منتهي سوال من اينه كه اگه A1C نرمال باشه ميشه قند خون بالارو ناديده گرفت؟
برداشت من از A1C اينه كه مثلا اگه تو 3 ماه كه قراره ميانگين قند خونمون گرفته بشه مثلا 6 هفته از اين 3 ماه قندمون 200 باشه و 6 هفته ي ديگه 100 باشه خوب حالا اگه ميانگين بگيريم ميشه 150 كه تقريبا قند نرماليه و درنتيجه A1C هم نرمال ميشه حالا سوال من اينه كه آيا ميتونيم با تو جه به A1C نرمالي كه داريم اون 6 هفته اي كه قند مون بالا (همون 200) بود رو ناديده بگيريم يا اينكه اون قند بالا عوارضشو به جا ميذاره حتي اگه A1C نرمال باشه
....... اوووووووووووووف چه سوال سختي بود اميد وارم تونسته باشم منظورمو برسونم :wink:
كدوم رفيق مثل ديابت تا آخر عمر باهات ميمونه؟
SHADMEHRBAZ

تاريخ عضويت: چهارشنبه آگوست 29, 2007 12:30 pm

پستتوسط niloofar » پنج شنبه ژانويه 24, 2008 11:21 am

آره ابی جون تو این 2 ماه قندم چند بار 40 بود!!!!!! :wink: :lol:
شادمهر جون فکر کنم عوارض داشته باشه :wink: ولی دقیق ترشو دکتر میشه توضیح بدین لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :wink: :lol: :D :)
niloofar

بعدي

بازگشت به عوارض

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان