قند میوه ها

قند میوه ها

پستتوسط مهمان » جمعه مه 18, 2007 8:19 pm

سلام و خسته نباشید. من شنیده ام که میوه هایی هستند که قند بالایی دارند و افراد دیابتی نباید از آنها استفاده کنند مثل هندوانه، خربزه و انجیر. می خواستم بدانم که قند عناب چقدر است و آیا من می توانم عناب بخورم؟
مهمان

پستتوسط homayon » چهارشنبه ژوئن 13, 2007 11:12 pm

دوست عزيز سلام آخه عناب چه خاصيتي داره كه ميخواي بخوري به جاي عناب برو ميوه هايي بخور كه بهتر هستند مثل سيب و گيلاس و .....
homayon

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 13, 2007 11:00 pm

ديابت شما!!

پستتوسط hormoz » چهارشنبه ژوئن 13, 2007 11:55 pm

Anonymous نوشته است:سلام و خسته نباشید. من شنیده ام که میوه هایی هستند که قند بالایی دارند و افراد دیابتی نباید از آنها استفاده کنند مثل هندوانه، خربزه و انجیر. می خواستم بدانم که قند عناب چقدر است و آیا من می توانم عناب بخورم؟

سلام! برای اینکه درست بتونیم بفهمیم که شما چقدر میوه و از چه میوه هایی میتوانید بخورید، اول باید بدونیم که شما انسولین میزنین یا قرص؟ اگه جوای بدی من میتونم راهنماییت کنم.
د مثل دیابت، ز مثل زندگی، گ مثل گابریک.
hormoz
Site Admin

تاريخ عضويت: سه شنبه مه 01, 2007 7:11 pm

پستتوسط مهمان » پنج شنبه ژوئن 14, 2007 3:14 pm

من دیابت نوع 2 دارم و قرص مت فورمین می خورم. دلیل اینکه برای عناب پرسیدم این بود شنیده ام برای کنترل فشار خونم خیلی خوب است.
مهمان

پستتوسط Dr.Watson » پنج شنبه ژوئن 14, 2007 3:24 pm

سلام، عناب جزء میوه های با قند متوسط است و مصرف متعادل آن یعنی 4-3 عدد در روز برای شما اشکالی ندارد ولی اگر می خواهید به عنوان درمان کمکی در فشار خون از آن استفاده کنید ممکن است قند شما را بالا ببرد. من در این زمینه خوردن سیر خام را به شما توصیه میکنم که هم کنترل قند خونتان را به هم نمی زند و هم برای کنترل فشار خون هم خیلی خوب است.
یک نکته دیگر :!: و آن اینکه اثر بعضی داروهای گیاهی در کنترل قند خون را نمی توان انکار کرد همانطور که تحقیقات نشان داده اند مصرف دارچین، گزنه، شمبلیله و خیلی گیاهان دیگر قند خون را پایین می آورد. ولی هیچوقت اولا بدون در جریان گذاشتن پزشکتان از این داروها استفاده نکنید و ثانیا با مقدار کم شروع کنید و اگر نتیجه مثبت گرفتید (بر اساس نتایج قند خونتان در منزل) مقدار آنرا به تدریج بیشتر کنید. هیچ وقت داروهای گیاهی جایگزین داروهای شیمیایی نمی شوند بلکه فقط به عنوان داروهای کمکی می توان از آنها استفاده کرد.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

جواب

پستتوسط fridon » پنج شنبه ژوئن 21, 2007 7:50 am

شما باید اسم میوه ای را که میگوئید قند بالائی دارد نام ببرید
انگور و خربزه از میوه های ممنوعه برای دیابتی هاست
وخوردن کم بعضی از میوه ها برای دیابتی ها ضروری است
fridon
fridon

تاريخ عضويت: سه شنبه ژوئن 19, 2007 10:49 pm

جواب

پستتوسط Sina Mobasherfar » پنج شنبه ژوئن 21, 2007 11:47 am

دوست عزیز آقای فریدون

در تغذیه نوین دیابتی هیچ ممنوعیتی موجود نیست. بلکه با حساب و کتاب خوردن مد نظر هست.

یک دیابتی خوب کنترل با تنظیم خوراکی ها بر حسب واک( واحد کربوهیدرات) و انسولین قادر به میل کردن همه چــــــــــیز هست.

یک خوشه متوسط انگور شاهانی که شیرین ترین انگور هست با 10-12 حبه چیزی حدود یک واک دارد. و شما با علم بر اصول تغذیه و دارو میتونید براحتی انگور هم بخورید.

ببینید کلا کلمه ممنوع در تغذیه دیابتی جایی ندارد. ما رژیم نمیگیریم بلکه برای تغذیه برنامه داریم.

تزریق مکرر و آگاهی از واحدهای غذایی انعطاف پذیری بسیار بالایی به دیابتی ها در خوردن میدهد :wink:
Sina Mobasherfar

پستتوسط mehrabani » پنج شنبه جولاي 12, 2007 12:43 pm

mehrabani

تاريخ عضويت: سه شنبه ژوئن 26, 2007 12:05 pm

پستتوسط niloofar » سه شنبه دسامبر 11, 2007 9:33 am

Eival ,ba jomle akhare sina mobasherfar kamelan movafegham , va3 diabetiha khordan hich chizi mamnooo ni :wink: s albate ba agahi az vahedhaye karbohidrate oun chiz :lol:
niloofar

تاريخ عضويت: سه شنبه اکتبر 23, 2007 3:36 pm

پستتوسط mahdish65 » چهارشنبه دسامبر 12, 2007 3:30 pm

ای ول داش سینا . . .
راست میگی . . .
من یکی که بجز قند و شکر خام همه چی می خورم . . .
به خدا نگویید مشکلات بزرگی دارم
به مشکلات بگویید خدای بزرگی دارم
mahdish65

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 13, 2007 9:14 am

پستتوسط niloofar » شنبه سپتامبر 24, 2011 4:49 am

ای ول ای ول :wink: :lol: منم همین طور :wink:
niloofar

تاريخ عضويت: سه شنبه اکتبر 23, 2007 3:36 pm

Re: قند میوه ها

پستتوسط doost » چهارشنبه اکتبر 19, 2011 4:21 pm

سلام.
این که میوه ها رو 3 دسته کردند (قند بالا، متوسط و پایین) واقعا به این شکل هست که سوخت و ساز قند بعد از خوردن مثلا انگور خیلی متفاوته با بعد از خوردن سیب یا توت سفید؟
چون عوامل دیگه ای مثل استرس، انسولین، ورزش، بیماری و ...... روی قند ما همه روزه اثر میگذاردف نمی شود از نظر عملی و آزمایشی خیلی راحت به نتیجه رسید.
میخواهم بدانم از نظر علمی بدلیل تفاوت در GL و GI میوه ها، متابولیسم آن ها در بدن متفاوت است؟
دومین سوالم را از آقای دکتر واتسون می پرسم.
میشه با توجه به موقعیت خود لطفا بفرمایید آیا در انجمن دیابت امریکا هم راجع به میوه ها این دسته بندی در کلاس هایشان بیان میشود؟
ممنون
doost

تاريخ عضويت: يکشنبه اکتبر 09, 2011 3:19 pm

پستتوسط Dr.Watson » يکشنبه نوامبر 06, 2011 5:34 am

doost نوشته است:سلام.
این که میوه ها رو 3 دسته کردند (قند بالا، متوسط و پایین) واقعا به این شکل هست که سوخت و ساز قند بعد از خوردن مثلا انگور خیلی متفاوته با بعد از خوردن سیب یا توت سفید؟
چون عوامل دیگه ای مثل استرس، انسولین، ورزش، بیماری و ...... روی قند ما همه روزه اثر میگذاردف نمی شود از نظر عملی و آزمایشی خیلی راحت به نتیجه رسید.
میخواهم بدانم از نظر علمی بدلیل تفاوت در GL و GI میوه ها، متابولیسم آن ها در بدن متفاوت است؟
دومین سوالم را از آقای دکتر واتسون می پرسم.
میشه با توجه به موقعیت خود لطفا بفرمایید آیا در انجمن دیابت امریکا هم راجع به میوه ها این دسته بندی در کلاس هایشان بیان میشود؟
ممنون

تقسیم بندی میوه ها بر اساس نمایه قندی یا همان GI آنهاست و ارتباطی با سرعت سوخت و ساز آنها در بدن ندارد. محاسبه نمایه قندی در افراد غیر دیابتی و در شرایط استاندارد (بدون استرس و فعالیت یا بیماری) صورت می پذیرد. بنابراین وجود دیابت و همینطور تغییر هر یک از این شرایط و حتی نحوه پخت یک غذا می توانند در افزایش قند خون به دنبال مصرف یک غذا تاثیر گذار باشند. بنابراین استفاده از این تقسیم بندی به عنوان یک راهنمای کلی مناسب است ولی هر کس باید تجربه شخصی خود را نیز ضمیمه آن کند. در ضمن تقسیم بندی ارایه شده در کلاسهای گابریک بر اساس جدول نمایه قندی میوه هاست که نه تنها در انجمن دیابت آمریکا بلکه در کشورهای دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

پستتوسط میم الف » يکشنبه مه 13, 2012 11:10 am

سلام دوستان لطفا درباره ی خرما، کنجد و روغن کنجد(ارده) و تاثیر آن ها بر قند خون به من اطلاعات بدید متشکرم
میم الف

پستتوسط صدیقه » پنج شنبه دسامبر 05, 2013 10:25 pm

بنظر من خیلی از میوه های شرین قند داره و خیلی میوه ها نه اما کسانی که فکر می کنن دارن قند می گیرن باید حتما ورزش کنن :lol: :mrgreen: :mrgreen:
صدیقه

بعدي

بازگشت به تغذیه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان