كنترول ديابت نوع 2 با دستكاه قند خون

كنترول ديابت نوع 2 با دستكاه قند خون

پستتوسط nima » سه شنبه فبريه 17, 2009 1:53 am

با سلام و خسته نباشيد
مادر من 50 ساله 2 سال است كه ديابت 2 دارد و روزي 3 متوفرمين و 2 كلي بنكلاميد مصرف ميكند
5 شنبه عصر ساعت 7 (80)
جمعه ناشتا (120) 2 ساعته (214) بوده
و دكترش براي 2 ماه بعد وقت داده
لطفا من را راهنمايي كنيد جون نوسان قند خيلي بالا و بايين است و من ساعات مناسب تست قند رو نمي دونم
nima

تاريخ عضويت: پنج شنبه فبريه 12, 2009 2:46 am

Re: كنترول ديابت نوع 2 با دستكاه قند خون

پستتوسط diabet 1 » سه شنبه فبريه 17, 2009 2:31 pm

سلام آقا نيما
زمان تست قندخون :
ناشتا صبح
قبل از غذا
2ساعت بعد غذا
12 شب
2 صبح
6صبح
و زمان هاي به خصوص مثل : هيپو ( افت قندخون ) و هنگام سرما خوردگي و تب كه بايد
تست بيشتري گرفت.
خدايا يادم بده ، يادم باشد ، يادت باشم
diabet 1

تاريخ عضويت: جمعه ژانويه 16, 2009 2:17 pm

پستتوسط Dr.Watson » پنج شنبه فبريه 19, 2009 1:11 am

nima نوشته است:با سلام و خسته نباشيد
مادر من 50 ساله 2 سال است كه ديابت 2 دارد و روزي 3 متوفرمين و 2 كلي بنكلاميد مصرف ميكند
5 شنبه عصر ساعت 7 (80)
جمعه ناشتا (120) 2 ساعته (214) بوده
و دكترش براي 2 ماه بعد وقت داده
لطفا من را راهنمايي كنيد جون نوسان قند خيلي بالا و بايين است و من ساعات مناسب تست قند رو نمي دونم

قدم اول اندازه گیری 4 بار در روز (ناشتا، 2 ساعت بعد از صبحانه، ساعت 4 بعد از ظهر و قبل از خواب) است ترجیحا به مدت یک هفته. قدم دوم مقایسه این نتایج با مقدار هدف است. مقدار هدف برای قندهای ناشتا 130-80، قندهای 2 ساعت بعد از صبحانه و 4 بعدازظهر کمتر از 180 و قبل از خواب 150-90 است. قدم بعد نتیجه گیری است. اگر شما در هر یک از این 4 زمان، 3 بار در هفته قندهای بالاتر از مقدار هدف داشتید، نتیجه گیری به نفع قند بالا در آن زمان است. مثلا داشتن قندهای 230، 202 و 195 در 2 ساعت بعد از صبحانه در طول یک هفته نشاندهنده این است که قندهای 2 ساعت بعد از صبحانه در اکثر مواقع بالاست و حتما باید فکری برای آن کرد. قدم بعدی پیدا کردن علت است. علت قند بالا هم معمولا یکی از 3 دلیل زیر است:
1- رعایت نکردن اصول تغذیه صحیح یعنی یا مقدار کربوهیدرات مصرفی در غذا بالاست، یا اصل پخش کردن وعده های غذایی یعنی مصرف 6 وعده غذای کم حجم به جای 3 وعده پر حجم رعایت نمی شود و یا اینکه مصرف فیبر (سبزیجات و حبوبات) در غذای کم است
2- کم بودن فعالیت: در دیابت نوع 2 یکی از مشکلات اصلی بدن حالتیه که اصطلاحا بهش میگن "مقاومت به انسولین". یعنی سلولهای بدن در برابر اثر انسولین (یعنی همون باز کردن در سلول برای ورود قند) مقاومت نشون میدن. ورزش هم دقیقا مخالف این حالت عمل می کنه. یعنی با دستور دادن مستقیم به سلول برای باز کردن درش، مقاومت به انسولین رو به شدت کاهش میده. پس ورزش کردن دقیقا همون کاری رو می کنه که مثلا قرص مت فورمین قراره انجام بده. حداقلش هم نیمساعت ورزش با شدت متوسط در طول روزه.
3- درست مصرف نکردن دارو: قرصهای گلی بن کلامید رو باید نیمساعت قبل از غذا و مت فورمین رو وسط غذا مصرف کرد.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

پستتوسط ajamvet » سه شنبه نوامبر 29, 2011 12:32 pm

سلام
قاسم هستم. ديابت نوع 2 دارم و ديس ليپيدميا. روزي دوتا متفورمين500 ميخورم و يك كپسول امگا3 و يك آتورواستاتين 20 ميلي گرمي.
دوتا سوال داشتم كه اگه ميشه منو راهنمايي كنيد.
1- چند روزه كه قبل از نهار حالت ضعف دارم و يكي دو بار كه قندم رو گرفتم زير 80 بود. تا يك ماه پيش قند ناشتاي من بين 105 تا 125 بود و حالا شده 90 . تغييري كه تو اين مدت يك ماه بوجود اومده اينه كه عوض متفورمين ايراني متفورمين هگزال آلماني ميخورم و كپسول امگا3 رو هم كه هفته اي يك دو تا بصورت نامرتب ميخوردم الان هر روز ميخورم. از طرف ديگه ورزش كمتر ميكنم و وزنم هم 3 كيلو زياد شده. براي خودم اين وضعيت عجيبه! فكر ميكنين علتش چي ميتونه باشه؟
2- يك برنامه روزانه كنترل قند خون با اين شرايط ميخوام اجرا كنم و شما لطف كنيد ساعت تست رو به من بگين كه دقيق باشه: صبحانه ساعت 10 نهار ساعت 15 و شام ساعت 22 ميخورم. بيين صبحانه تا نهار بيسكويت و چايي ميخورم و بين نهار و شام هم ميوه ميخورم. همراه با نهار هم سالاد.
ajamvet

تاريخ عضويت: دوشنبه اکتبر 10, 2011 11:49 am

بازگشت به کنترل قندخون

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: Bing [Bot], Google [Bot] و 2 مهمان