دستگاه اندازه گیری قند خون

دستگاه اندازه گیری قند خون

پستتوسط shahram Fekraneh » دوشنبه جولاي 07, 2008 2:58 pm

از استادان و پزشکان و دوستان خواهشمندم بهترین دستگاه اندازه گیری قند خون را برای اینجانب و سایرین که نیاز دارند معرفی کنند
shahram Fekraneh

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 20, 2007 3:49 pm

پستتوسط Amir » دوشنبه جولاي 07, 2008 6:15 pm

اگر می خواهید دستگاه تست قند خون بخرید به موارد زیر توجه کنید:

دقت دستگاه: چند عامل در دقت دستگاه تاثیر داره، دستگاه های نسل دوم (فتومتری) نسبت به دستگاههای نسل سوم (الکتروشیمیایی) دقت پایین تری دارد. البته در نسل سوم 1 عملی هست که به شدت رو دقت تاثیر گذاره، به اسم سیستم کنترل حجم خون (Blood Volume Control) . دستگاه هایی که این سیستم رو ندارند اگه مقدار خونی که به دستگاه می دین کم باشه قند رو اشتباه نشون میده. حتما دستگاهی بگیرین که مجهز به سیستم کنترل حجم خون باشه.

میزان خون: این میزان از سه میکرولیتر تا سه دهم میکرولیتر متغیر است. تنها دستگاهی که سه دهم میکرولیتر خون می خواد دستگاه گلوکوکارد صفر - یک است.

زمان مورد نیاز برای اندازه گیری: این زمان از 5 ثانیه تا 45 ثاینه برای دستگاه های مختلف متغیر است.

سادگی استفاده: دستگاه هایی که کدینگ اتوماتیک دارند کار را راحت تر کردند. البته این کدینگ اتوماتیک غیر مستقیم دقت را بالا می برد.

وجود حافظه و قابلیت اتصال به کامپیوتر

ضمانت و خدمات پس از فروش

و البته قیمت...

دستگاهی که در همه موارد بالا از بقیه بهتره 1 دستگاه ژاپنی هست به اسم گلوکو کارد صفر - یک. البته این دستگاه از بقیه ارزونتر نیست. معمولا دستگاه های چینی و تایوانی ارزونتر هست که سیستم کنترل حجم خون ندارند و این خیلی بده!

تلفن نمایندگی ایران گلوکو کارد صفر یک هم : 66421543 است.
Amir
Site Admin

تاريخ عضويت: سه شنبه مه 01, 2007 1:27 pm

پستتوسط samanehbyt » سه شنبه جولاي 08, 2008 7:07 am

دستگاه accu-chek هم برای اندازه گیری قند خون خوبه و تمام مشخصات بالا رو داره.یک دستگاه آلمانی هست.برای اطلاعات بیشتر میتونید این سایت رو ببینید. www.accu-chek.com
samanehbyt

تاريخ عضويت: شنبه ژوئن 28, 2008 1:58 pm

پستتوسط Amir » چهارشنبه جولاي 09, 2008 1:57 pm

Accu-chek هم شرکت خوبیه ولی تمام مدلهای اکیوچک از گلوکوکارد 01 بیشتر خون احتیاج داره. تمام دستگاه های اکیو چک کدینگ دارن، هیچ مدلی با کد گذاری اتوماتیک نداره.

ولی اکیوچک اکتیو که تو ایران رایج است 2 میکرولیتر خون احتیاج داره، یعنی 7 برابر گلوکوکارد صفر-یک.
Amir
Site Admin

پستتوسط Amir » چهارشنبه جولاي 09, 2008 2:00 pm

Amir
Site Admin

پستتوسط shahram Fekraneh » پنج شنبه جولاي 10, 2008 8:00 am

سلام دوستان
آقای امیر شما خودت دیابتی هستی ؟
و از چه دستگاه تست قند خون استفاده میکنی؟
تو شرکت و نمایندگی گلوکوکارد کار نمیکنی؟
shahram Fekraneh

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 20, 2007 3:49 pm

پستتوسط Dr.Watson » شنبه جولاي 12, 2008 10:23 pm

به نظر من که الان تقریبا 22 ساله دیابت دارم و انواع و اقسام دستگاهها رو هم تجریه کردم دستگاه گلوکوکارد خیلی بهتر از اکوچک هست. مهمترین دلیلش هم نیاز به خون کمتره و به همین خاطر نیاز نیست خیلی انگشت رو سوراخ بکنید و اینجوری دردش هم کمتر میشه. همچنین با این دستگاه می تونین از جاهای دیگه دست مثل برحستگی کف دست در زیر انگشت شصت هم خون بگیرین. تکنولوژی بکار رفته در اون هم تکنولوژی روزه در حالیکه اکوچک تکنولوژی یه نسل قبلتره و با استفاده از میزان جذب نور از داخل نوار قند خون رو اندازه می گیره در حالیکه این تکنولوژی در گلوکوکارد از نوع واکنش الکتروشیمیای هست. قیمت نوارهاشون هم (که مهمترین عامل تعیین کننده هزینه استفاده از دستگاه هست) تفاوت چندانی با هم نداره. بنابراین من مسلما گلوکوکارد رو به اکوچک ترجیح می دم.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

پستتوسط alireza » دوشنبه جولاي 14, 2008 5:41 pm

من هم قبلا دستگاه اکیوچک اکتیو داشتم و بعدش بعد از کلاسها رفتم از این گلوکوکارد خریدم. به نظرم اصلا قابل مقایسه نیست. اگه می خواهی قندت رو روزی چند بار تست کنی، خیلی گلوکوکارد بهتره.
alireza

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 13, 2007 4:47 pm

Re: دستگاه اندازه گیری قند خون

پستتوسط maha » جمعه مارس 30, 2012 2:30 am

موافقم گلوکوکارد خیلی خوبه و راحت من برای مادرم هم از این دستگاه گرفتم به پیشنهاد همسرم واقعا راضی هست . :D
maha

تاريخ عضويت: شنبه دسامبر 24, 2011 3:21 pm

پستتوسط eesafreedom » يکشنبه آپريل 01, 2012 11:23 am

بنده براپسرم هم گلوکوکارد01گرفتم اولش بانوارتستهای اصلش f1خیلی خوب بود امابعداون 2و3والانم f4خیلی مزخرف شده یااصلا نشون نمیده یادرست نشون نمیده الانم هرچی دنبال نوارتستهای 1و2میگردم اصلن پیداش نمیکنم یه بارهم وقتی نوارتستهاروبازکردم دیدم خونی هستش بسته نویی که هم هلوگرام داشت خودم بازکردم دیدم یک دسته 20تایی به هم چسبیده بودند بیرون که اوردم دیدم بله همشون خونی هستش به هرجاهم گفتم قبول نکردند گفتن ربطی به ما نداره واقعا بااون پشتیبانی مزخرفشون
eesafreedom

تاريخ عضويت: جمعه فبريه 03, 2012 3:55 pm

پستتوسط eesafreedom » يکشنبه آپريل 01, 2012 11:24 am

بنده براپسرم هم گلوکوکارد01گرفتم اولش بانوارتستهای اصلش f1خیلی خوب بود امابعداون 2و3والانم f4خیلی مزخرف شده یااصلا نشون نمیده یادرست نشون نمیده الانم هرچی دنبال نوارتستهای 1و2میگردم اصلن پیداش نمیکنم یه بارهم وقتی نوارتستهاروبازکردم دیدم خونی هستش بسته نویی که هم هلوگرام داشت خودم بازکردم دیدم یک دسته 20تایی به هم چسبیده بودند بیرون که اوردم دیدم بله همشون خونی هستش به هرجاهم گفتم قبول نکردند گفتن ربطی به ما نداره واقعا بااون پشتیبانی مزخرفشون
eesafreedom

تاريخ عضويت: جمعه فبريه 03, 2012 3:55 pm

پستتوسط amirhossein28 » يکشنبه آپريل 01, 2012 11:36 am

eesafreedom نوشته است:بنده براپسرم هم گلوکوکارد01گرفتم اولش بانوارتستهای اصلش f1خیلی خوب بود امابعداون 2و3والانم f4خیلی مزخرف شده یااصلا نشون نمیده یادرست نشون نمیده الانم هرچی دنبال نوارتستهای 1و2میگردم اصلن پیداش نمیکنم یه بارهم وقتی نوارتستهاروبازکردم دیدم خونی هستش بسته نویی که هم هلوگرام داشت خودم بازکردم دیدم یک دسته 20تایی به هم چسبیده بودند بیرون که اوردم دیدم بله همشون خونی هستش به هرجاهم گفتم قبول نکردند گفتن ربطی به ما نداره واقعا بااون پشتیبانی مزخرفشون

سلام . اون f1 و f2و ... که فقط کد هست من الان چند وقته همون f3 دارم استفاده می کنم مشکلی نداشتم . بهتره از یه داروخانه ی معتبر بگیرین که مشکلی پیش نیاد . چون این روزا زدن هولوگرام کار سختی نیست .خیلی راحت به صورت تقلبی هم می تونن هولوگرام رو بزنن . توجه کنین روی در بسته ی نوار تست ها یه برچسب مثل هولوگرام زده که یه عدد چند رقمی روش نوشته باشه اون عدد به یه شماره الان یادم نیست اما از داروخانه ای که می گیرین بپرسین بهتون می گه اون عدد رو اس ام اس کنین به اون شماره اگر اصل باشه اس ام اس تایید اصالت محصول براتون میاد . :wink:
بهشتم اون طرف باشه
به این برزخ نمی ارزه
amirhossein28

تاريخ عضويت: پنج شنبه مارس 24, 2011 12:14 am

پستتوسط louxman » يکشنبه آپريل 01, 2012 2:01 pm

تازه شکل استریپ ها عوض شده خیلی بهتر عمل میکنه خون رو خیلی زود میکشه به داخل
اشک ها یی که پس از هرشکستی میریزیم همان عرق هایی است که برای پیروزی نریخته ایم
ادولف هیتلر
louxman

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 09, 2011 4:03 pm

پستتوسط Mohaghagh » چهارشنبه آپريل 04, 2012 3:44 pm

وای ما ایرانیها اگر به ی چیزی بند کنیم ... مثل پژو و سمند خریدنامون دیگه ... من میخوام بپرسم این 01 چند میکرو بالاتر یا پایین تر خون با بایونیم چه فرقی داره ؟ سوزن سوزنی نباید بشی ! که میشی . الکتروشیمیایی هم که هست.. خون هم که مونیتور میکنه... نوارش هم که 30% ارزانتر ... منم راضی یم ... از هرکی هم پرسیدم فقط با مغالطه و تمجید میگه 01 بهتر .. جالبه که دلیل و چراش هم نمی دونند اما هی تعریف میکنند ... هی تعریف میکنند . میگم نکه قضیه آن ب.. یکی رفت بقیه هم رفتن دنبالش ..
تو اینترنت دستگاهی را دیدم که هم قند و هم تریگلیسیرید و هم اسید اوریک را با سه نوار مختلف آزمایش میکرد ... اگر کار برادران خلق چین نباشه و آزمایش درست انجام بده بنظر من از تمام دستگاههای تک کاره موجود بازار بهتر مخصوصا برای مقاومت به انسولین در تیپ دو :idea: :idea: :idea: !
Mohaghagh

تاريخ عضويت: شنبه مارس 24, 2012 12:05 pm

پستتوسط Najibeh Rasmi » چهارشنبه آپريل 11, 2012 12:16 pm

من فکر میکنم که این محل، برای تبادل نظر است و کسانی که می خواهند نسبت به بیماریشون آگاهانه تصمیم بگیرند. اینکه بخواهیم بگیم این دستگاه با اون دستگاه فرق نمیکنه یه خورده به شعور آدم توهین میشه. مگه میشه که دستگاه با دستگاه فرق نکنه، بعد وقتی از داروخانه، پزشک، افراد دیابتی می پرسی همه بگن 01
به قول قدیمیا : تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
در مورد این دوستمون هم که دستگاه بایونیم داره به ذهنم رسید که یک لطیفه تعریف کنم.
یه روز به یکی از همشهری های ما گفتن پنیر نخور خنگ میشی ... گفت ها؟ چی میگی؟ گفتند هیچی، تو استثناً بخور ... اشکالی نداره
Najibeh Rasmi

بعدي

بازگشت به کنترل قندخون

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان