فقط قند ناشتا بالا، بقیه روز کنترل!

Re: فقط قند ناشتا بالا، بقیه روز کنترل!

پستتوسط Dr.Watson » جمعه آگوست 19, 2011 5:09 pm

Naghshineh نوشته است:آیا معتقدند عوارض متفورمین کمتر از تزریق انسولین هست؟

مت فورمین در کل داروی کم عارضه ایست و بجز مشکلات گوارشی عارضه دیگری ندارد مخصوصا افت قند که در استفاده کنندگان از انسولین شایع است.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

پستتوسط Naghshineh » شنبه آگوست 20, 2011 10:34 pm

Dr.Watson نوشته است:

مت فورمین در کل داروی کم عارضه ایست و بجز مشکلات گوارشی عارضه دیگری ندارد مخصوصا افت قند که در استفاده کنندگان از انسولین شایع است.

آیا موافقید که تنظیم قندخون برای بیماران دیابتی نوع 2 دشوارتر از بیماران دیابتی نوع 1 است؟ به نظرم به این دلیل که علاوه بر همه ی پارامترهای موثر، تغییرات میزان ترشح انسولین طبیعی لوزالمعده را نیز باید سنجید!
Naghshineh

تاريخ عضويت: يکشنبه اکتبر 31, 2010 5:55 pm

پستتوسط Dr.Watson » يکشنبه آگوست 21, 2011 10:04 pm

Naghshineh نوشته است:
Dr.Watson نوشته است:

آیا موافقید که تنظیم قندخون برای بیماران دیابتی نوع 2 دشوارتر از بیماران دیابتی نوع 1 است؟ به نظرم به این دلیل که علاوه بر همه ی پارامترهای موثر، تغییرات میزان ترشح انسولین طبیعی لوزالمعده را نیز باید سنجید!

نه موافق نیستم چون در دیابت نوع 2 هیچ لزومی وجود ندارد تا سنجش میزان ترشح انسولین به طور روزانه انجام شود چون لوزالمعده قادر است تا انسولین بسازد هر چند کمتر از حالت طبیعی. این سنجش مثلا به طور سالیانه یا حتی طولانیتر انجام می شود در حالیکه در دیابت نوع 1 به خاطر عدم ترشح کامل انسولین، نیاز به سنجش روزانه وجود دارد.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

پستتوسط louxman » چهارشنبه آگوست 24, 2011 11:04 pm

در دیابت نوع 1 روزانه 6 بار تست باید انجام شود در دیابت نوع دو اشتباه نکنم روزانه یکبار زیاد هم هست نوع در نوع 1 فرد از همان اول شروع به تزریق میکند در دیابت نوع 2 فرد پس از چند سال گذشت از دیابت شاید نیاز به انسولین پیدا کند
اشک ها یی که پس از هرشکستی میریزیم همان عرق هایی است که برای پیروزی نریخته ایم
ادولف هیتلر
louxman

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 09, 2011 4:03 pm

پستتوسط Niaz » سه شنبه آگوست 30, 2011 8:25 pm

نوع 1 خيلي سخت تره. اگه سفت مواظب نباشي يهو ميبيني قندت افتاده كف (شمارش نادرست كربوهيدرات و انجام فعاليت پيش بيني نشده و...).....
بعد مثلا ميگي الان ميتونم يه چيز شيرين كه دوست دارم بخورم......ميچسبه به سقف.... :?
در كل نوسان زياد داره كه خيلي ضرر داره بايد بيشتر تست بشه و بيشتر حواستو جمع كني :x
! Dear 2014, BEHAVE

".Life is not waiting for the storms to pass, but learning to DANCE in the rain"
Niaz

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 29, 2011 1:26 pm

پستتوسط amirhossein28 » سه شنبه آگوست 30, 2011 8:59 pm

اتفاقا نیاز خانوم نوع 2 هم سختی های خاص خودش رو داره مثلا مقاومت به انسولین که اکثرا افراد دیابت نوع 2 باید رعایت کنن که در یک وعده زیاد نخورن چون اونا بدتر قند میچسبه به سقف اما تو نوع 1 میشه با تنظیم انسولین راحت خورد . خیلی هم نوع 1 سخت نیست یک سری مزایایی داره که نوع 2 نداره .همون طور که نوع 2 یه مزایایی داره که نوع 1 نداره . بعد تو نوع 2 عصبی شدن اثرات به شدت بیشتری روی قند داره که این روزا کم تر کسی رو پیدا می کنی عصبی نباشه.
تنديس يخ شده اي اي جان بس كن تبلور وجاري شو/
چون رود برسر هر شيبي آزاد وشاد ورها بشكن
amirhossein28

تاريخ عضويت: پنج شنبه مارس 24, 2011 12:14 am

پستتوسط louxman » سه شنبه آگوست 30, 2011 10:21 pm

هر دو سختن ولی من معتقدم نوع 1 سخت تره خودتون ببینید که نوع 1 تست چند بار در روز انسولین چند بار در روز و ..
نوع دو ها فقط رژیم غذایی سالم (که اکثر نوع 1 هم رعایت میکنن ) و دارو و السلام و علیکم :D
ادولف هیتلر
louxman

پستتوسط amirhossein28 » سه شنبه آگوست 30, 2011 10:36 pm

louxman نوشته است:هر دو سختن ولی من معتقدم نوع 1 سخت تره خودتون ببینید که نوع 1 تست چند بار در روز انسولین چند بار در روز و ..
نوع دو ها فقط رژیم غذایی سالم (که اکثر نوع 1 هم رعایت میکنن ) و دارو و السلام و علیکم :D

الان مسعود تو رژیم غذایی کنترل میکنی نوشابه و از این چیزا می خوری والا من دیابت نوع 2 دیدم یه لیوان نوشابه می خوره تا ساعت ها قندش از 200 پایین تر نمیاد انسولین هم میزنه نا شکری نکن
یه خوبی دیگه هم که دیابت نوع 1 داره اینه که ازش استفاده میکنی سربازی معاف میشی اما نوع 2 دیگه اکثرا بالای 40 سال سربازیشون رو رفتن و دیگه نمی تونن از این حق استفاده کنن
amirhossein28

پستتوسط louxman » چهارشنبه آگوست 31, 2011 8:49 am

آره دیگه همینه

فقط سختی دیابت نوع 1 اینه که بهت دختر نمیدن تو خواستگاری مشکل میشه :mrgreen: البته من نرفتماااااااا
ادولف هیتلر
louxman

پستتوسط amirhossein28 » چهارشنبه آگوست 31, 2011 9:12 am

louxman نوشته است:آره دیگه همینه

فقط سختی دیابت نوع 1 اینه که بهت دختر نمیدن تو خواستگاری مشکل میشه :mrgreen: البته من نرفتماااااااا

نه بابا کی میگه شما به یه جایی برس ببین اونا میان خواستگاریت .چرا زن نمی دن من یکی رو میشناسم شوهرش دکتر دیابت داره البته 28 سالشه جونش برا شوهر در میره تازه میگه خدا روشکر می کنم دیابت داره چون به خاطر این منم تغذیه ام سالمه و ورزش می کنم
amirhossein28

پستتوسط louxman » چهارشنبه آگوست 31, 2011 7:40 pm

آره شاید ولی خیلی آدما مثل تو خوش بین نیستن مثل همین خانواده ی مصطفی (دوست پسر سودابه :D )
ادولف هیتلر
louxman

پستتوسط amirhossein28 » چهارشنبه آگوست 31, 2011 8:15 pm

louxman نوشته است:آره شاید ولی خیلی آدما مثل تو خوش بین نیستن مثل همین خانواده ی مصطفی (دوست پسر سودابه :D )

من کجام خوشبین بابا مسعود تو اون تاپیک من در مورد خواستگاری رو بخونی میبینی چه قدرم بد بینم من میگم تاثیر داره دیابت اما اون حدی نیست که بگیم نه نمیشه و تا بفهمن در میرن ممکنه بعضیا این طوری باشن اما خیلیا این طوری نیست .بعدم خانواده که موافق نباشن مهم نیست مهم خود طرف هست که بخواد اگه اون بخواد مطمئن باش خانوادش رو راضی میکنه .نشدم نشد یه دیابتی میگیریم مثل خودمون .اصلا ایشالله تا وقتی ما بخوایم زن بگیزیم دیابت درمان شده
amirhossein28

پستتوسط Niaz » چهارشنبه آگوست 31, 2011 9:39 pm

متقابلا ما دختراي ديابتيك هم يه همچين مشكل مشابهي داريم :|
ديابت بايديه فرصت خوبي براي ماها بشه تا ...خودمون باور كنيم...شخصيتمونو محكم تر كنيم...جايگاه اجتماعي مونو بالا ببريم...توهر حرفه اي كه هستيم يه حرفي واسه گفتن داشته باشيم :D و...
امير راست ميگه مسعود اگه بتونيم خودمونو به اين جايگاه برسونيم...داشتن ديابت ما حتي بامزه هم ميشه براشون :wink: :wink:
! Dear 2014, BEHAVE

".Life is not waiting for the storms to pass, but learning to DANCE in the rain"
Niaz

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 29, 2011 1:26 pm

پستتوسط louxman » پنج شنبه سپتامبر 01, 2011 9:29 am

انشالله :D
ادولف هیتلر
louxman

پستتوسط Naghshineh » چهارشنبه اکتبر 19, 2011 4:46 pm

amirhossein28 نوشته است:
louxman نوشته است:هر دو سختن ولی من معتقدم نوع 1 سخت تره خودتون ببینید که نوع 1 تست چند بار در روز انسولین چند بار در روز و ..

الان مسعود تو رژیم غذایی کنترل میکنی نوشابه و از این چیزا می خوری والا من دیابت نوع 2 دیدم یه لیوان نوشابه می خوره تا ساعت ها قندش از 200 پایین تر نمیاد انسولین هم میزنه نا شکری نکن
یه خوبی دیگه هم که دیابت نوع 1 داره اینه که ازش استفاده میکنی سربازی معاف میشی اما نوع 2 دیگه اکثرا بالای 40 سال سربازیشون رو رفتن و دیگه نمی تونن از این حق استفاده کنن

این دقیقا چیزی بود که می خواستم بگم. مقاومت به انسولین، نابود کننده است و علم هنوز نتونسته هیچ کاری براش بکنه. هنوز کاملا ناشناخته باقی مونده. این چیزیه که نوع 1 ازش راحته و شاید بی خبر از عواقبش. وقتی نه با دارو و نه با انسولین نه با ورزش به هیچ ترتیب قندت پایین نیاد حتی اگر روزی صدبار قندت رو تست کنی، حالا چکار می تونی بکنی؟ اینجاست که می فهمی نوع 1 خیلی بهتر از نوع 2 هست. خدا به داد ما نوع 2 یی ها برسه. قدر نوع 1 تون رو بدونید دوستان من.
Naghshineh

تاريخ عضويت: يکشنبه اکتبر 31, 2010 5:55 pm

قبليبعدي

بازگشت به کنترل قندخون

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان