آیا انسولین گلارژین (لانتوس) واقعا بدون قله است؟

آیا انسولین گلارژین (لانتوس) واقعا بدون قله است؟

پستتوسط Dr.Watson » پنج شنبه آگوست 11, 2011 6:05 am

مدتها بود که در عمل متوجه یک قله اثر کوچک در لانتوس شده بودم ولی به تازگی متوجه شدم که این موضوع در مقالات پزشکی هم مورد تایید قرار گرفته است. لانتوس تقریبا 6 ساعت بعد از تزریق دارای یک قله اثر کوچک است. به نظر می رسد تاکید بر تزریق قبل از خواب این انسولین هم دقیقا به خاطر وچود همین قله اثر باشد چون در صورت تزریق قبل از خواب، قله اثر در ساعات اوج اثر هورمونهای صبحگاهی ضد انسولین اتقاق خواهد افتاد که در کنترل قندهای ناشتا تاثیر بسزایی دارد.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

Re: آیا انسولین گلارژین (لانتوس) واقعا بدون قله است؟

پستتوسط louxman » پنج شنبه آگوست 11, 2011 11:58 am

دکتر همینطوره منم قبلا وقتی گلارجین میزدم تا ظهر هی هیپو میشدم
اشک ها یی که پس از هرشکستی میریزیم همان عرق هایی است که برای پیروزی نریخته ایم
ادولف هیتلر
louxman

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 09, 2011 4:03 pm

پستتوسط amirhossein28 » پنج شنبه آگوست 11, 2011 12:12 pm

آره منم الان لانتوس میزنم ساعت 7 شب حتی ساعت 12-1 شب یه چیز قند دار می خورم بازم اون طوری که باید بالا نمیره :mrgreen:
تنديس يخ شده اي اي جان بس كن تبلور وجاري شو/
چون رود برسر هر شيبي آزاد وشاد ورها بشكن
amirhossein28

تاريخ عضويت: پنج شنبه مارس 24, 2011 12:14 am

پستتوسط Dr.Watson » جمعه آگوست 12, 2011 6:32 am

amirhossein28 نوشته است:آره منم الان لانتوس میزنم ساعت 7 شب حتی ساعت 12-1 شب یه چیز قند دار می خورم بازم اون طوری که باید بالا نمیره :mrgreen:

به نظر من حتما یه تست انسولین پایه بکن تا اگر زیاده کمش کنی. تست انسولین پایه هم به این صورت انجام میشه که یه وعده غذایی (مثلا شام) رو حذف می کنی و بعدش قند خون رو هر 2 ساعت به طور مرتب اندازه می گیری. اگه بعد از 6 ساعت، قند خون بیشتز از 30 واحد پایین اومد، نشون دهنده زیاد بودن انسولین پایه هست و دوزش باید کم بشه.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

پستتوسط amirhossein28 » جمعه آگوست 12, 2011 4:14 pm

Dr.Watson نوشته است:
amirhossein28 نوشته است:آره منم الان لانتوس میزنم ساعت 7 شب حتی ساعت 12-1 شب یه چیز قند دار می خورم بازم اون طوری که باید بالا نمیره :mrgreen:

به نظر من حتما یه تست انسولین پایه بکن تا اگر زیاده کمش کنی. تست انسولین پایه هم به این صورت انجام میشه که یه وعده غذایی (مثلا شام) رو حذف می کنی و بعدش قند خون رو هر 2 ساعت به طور مرتب اندازه می گیری. اگه بعد از 6 ساعت، قند خون بیشتز از 30 واحد پایین اومد، نشون دهنده زیاد بودن انسولین پایه هست و دوزش باید کم بشه.

آخه من الان اصلا انسولین سریع الاثر نمیزنم فقط همون لانتوس رو دکتر برام تجویز کرده میزنم و با همون لانتوس قندم کنترل میشه بازم لازمه کمش کنم؟
تنديس يخ شده اي اي جان بس كن تبلور وجاري شو/
چون رود برسر هر شيبي آزاد وشاد ورها بشكن
amirhossein28

تاريخ عضويت: پنج شنبه مارس 24, 2011 12:14 am

پستتوسط Niaz » شنبه آگوست 13, 2011 4:21 am

اگه هيپو ميشي لازمه كه با تست منظم دوزش رو كمتر كني. آخه گفتي كه نصفه شب چيزاي قنددار ميخوري باز اونطور كه بايد بالا نميره. فك كنم اقاي دكتر اين برداشت رو از نوشته ات كرده. اگه يه وقت بدون خوردن چيزي بخوابي اونوقت ديگه هيپو شدنت حتميه :|
! Dear 2014, BEHAVE

".Life is not waiting for the storms to pass, but learning to DANCE in the rain"
Niaz

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 29, 2011 1:26 pm

پستتوسط Dr.Watson » شنبه آگوست 13, 2011 4:48 am

amirhossein28 نوشته است:
Dr.Watson نوشته است:

آخه من الان اصلا انسولین سریع الاثر نمیزنم فقط همون لانتوس رو دکتر برام تجویز کرده میزنم و با همون لانتوس قندم کنترل میشه بازم لازمه کمش کنم؟

خوب لانتوس هم همون انسولین پایه هست. البته بهترین راه تنظیم انسولین پایه استفاده از پمپ هست چون به شما اجازه میده که در یک محدوده زمانی مشخص چند ساعته دوز پایه رو کم یا زیاد کنید (مثلا از شام تا قبل از خواب). ولی در مورد لانتوس این امکان پذیر نیست یعنی اگر دوزش کم بشه ممکنه جلوی قندهای پایین در طول شب رو بگیره ولی به احتمال زیاد قندهای ناشتا بالا خواهد رفت. دراین حالت یا باید مصرف کربوهیدرات در شب زیاد بشه یا اینکه تزریق لانتوس در دو نوبت صورت بگیره.
Dr.Watson
Site Admin

پستتوسط louxman » پنج شنبه آگوست 25, 2011 8:12 am

در صفحه ی ف+یس ب+وک گابریک یه انسولینی رو گفته بودین به عنوان پایه دو سه روز دوام میاره و گله نداره اون هنوز در دست تحقیقاته ؟ خبری از اون نشده ؟ به نظر شما چه موقع میتونه اون انسولین بیاد ممنون
اشک ها یی که پس از هرشکستی میریزیم همان عرق هایی است که برای پیروزی نریخته ایم
ادولف هیتلر
louxman

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 09, 2011 4:03 pm

پستتوسط Dr.Watson » جمعه آگوست 26, 2011 6:22 am

louxman نوشته است:در صفحه ی ف+یس ب+وک گابریک یه انسولینی رو گفته بودین به عنوان پایه دو سه روز دوام میاره و گله نداره اون هنوز در دست تحقیقاته ؟ خبری از اون نشده ؟ به نظر شما چه موقع میتونه اون انسولین بیاد ممنون

با توجه به نتایج مطالعه ای که در صفحه گابریک هم اومده بود و چند ملیتی بودن اون که قابلیت تعمیم نتایج به جوامع مختلف رو افزایش میده فکر می کنم این اتفاق ظرف یکی دو سال آینده بیفته. با این وجود همونطور که در اون مقاله هم اشاره شده، اثر این انسولین جدید (Degludec) روی قند خون همانند گلارژین هست وفقط تعداد دفعات تزریق رو کم می کنه که البته برای دیابتیهای نوع 1 خیلی اهمیتی نداره.
Dr.Watson
Site Admin

بازگشت به دیابت نوع 1

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: Exabot [Bot] و 2 مهمان