تاثير روغن نارگيل بر ديابت

تاثير روغن نارگيل بر ديابت

پستتوسط khakhs4364 » جمعه فبريه 26, 2016 6:16 am

بنام خدا
سلام

در ايران خيلي ها از مزاياي روغن نارگيل براي کنترل سطح قند خون آگاهي ندارن و با رژيم غذايي و داروهاي مختلف باز هم دچار نوسانات شديد در سطح قند خون هستن و دچار آسيب هاي جدي ميشن.
در اينجا ترجمه اي از قسمتي از يکي از چندين سايت هاي انگليسي زبان رو آماده کردم که در مورد تاثير روغن نارگيل (Virgin Coconut Oil) در سطح قند خون که از زبان افرادي که به بيماري ديابت مبتلا بودن رو نشون ميده
اميدوارم براي افرادي که به اين بيماري مبتلا هستن مطالب مفيد واقع بشه
لطفا دوستاني که اين مطلب رو ميخونن در صورت امکان مطلب رو در سايت هاي اجتماعي به اشتراک بذارن تا کمکي براي بيماران مبتلا به ديابت باشه.
تاثير روغن نارگيل در درمان ديابت
حقيقتاً روغن نارگيل تاثير قابل توجهي بر سطح قند خون داره. همسرم و دخترم (هر دو ديابت نوع دو دارن) روزي حداقل سه مرتبه سطح قند خونشون رو اندازه ميگيرن. وقتي اونها غذاهاي اشتباهي مصرف ميکنن و سطح قند خونشون 80-100 درجه بالاتر از حد نرمال ميره, اونها داروهاي اضافي مصرف نميکنن, اونها 2-3 قاشق غذا خوري از روغن نارگيل به طور مستقيم از بطري مصرف ميکنن. در نيم ساعت سطح قند خونشون بر ميگردد به حالت نرمال.

25.8 ميليون کودکان و بزرگسالان در ايالت متحده, 8.3% از جمعيت, به ديايت مبتلا هستند. نرخ فعلي مردم که در ايالت متحده به ديابت مبتلا ميشن هر 10 سال در حال دوبرابر شدن است. اين امر منجر به يک ثروت باد آورده براي شرکت هاي داروسازيي ميشود که در حال سرمايه گذاري بر روي اين بيماري با داروهاي طراحي شده براي درمان ديابت نوع دو هستند, اما سر و کاري با علت زمينه اي ندارد. اين دارو ها داراي اثرات جانبي جدي هستند.
يکي از محبوب ترين داروهاي ديابت, آوانديا , از بازار کنار گذاشته شد پس از تعدادي از مطالعات که نشان داد اين مواد ريسک حملات قلبي را در ميان بيماران ديابت نوع 2 افزايش ميدهد. توليد کننده اين دارو در دسامبر 2011 روي حل و فصل بازاريابي جعلي شان از اين مواد به 3 بيليون دلار دست پيدا کردند, بزرگترين حل و فصل شرکت دارويي جنايي فدرال تا به امروز.
اطلاعاتي است که در نهايت راهش رو به جريان اصلي رسانه ها باز کرد که بيماري ديابت نوع 2 يک مسئله سبک زندگي و رژيم غذايي هست که مي تواند بدون دارو معکوس شود. اين اطلاعات براي سال ها شناخته شده است.
اين توصيفات رو ( بعضي ها بيش از 10 سال قبل ) از زبان افرادي در نظر بگيريد که با این بیماری روبرو شدن :

من هم ميخواستم يکمي از کنار تجربياتم در مورد ديابت بگذرم. من روغن نارگيل رو مصرف ميکردم از تقريبا اواخر ماه فوريه تا الان. من ابتدا شروع به پختن با اين روغن کردم و جايگزين روغن هاي گياهي داخل خانه ام کردم. بعد هم شروع به مصرف اين روغن با قاشق کردم. روزانه حدود 2 قاشق غذا خوري اطراف اوايل ماه مارس.
من در جولاي سال 2001 به عنوان بيمار ديابت نوع دو شناخته شده بودم و سريعا روي the Amaryl RX قرار گرفتم (اگه بد ترجمه نکرده باشم منظورش تجويز داروي Amaryl RX هستش) ( يکي در ساعات روز و 1/2 در ساعات شب .) از وقتي که اين بيماري براي من تشخيص داده شد من دنبال راهي براي معکرس کردن اين وضعيت بودم . من دنيايي از اطلاعات رو در بيرون در مورد رژيم غذايي و مکمل هاي مختلف پيدا کردم, اما نه از طرف دکترم که فقط ميگفت "به اين کلوب خوش اومدي" و بهم ميگفت که داروهامو بخورم. (من داشتم گريه ميکردم و اون خوشحال به نظر مي رسيد!)
اون همچنين منو به يک متخصص تغذيه فرستاد تا کلاس بيماران ديابتي رو بگذرونم. خوشبختانه, من قبلش خودم به اندازه کافي در اين باره ياد گرفته بودم که بدونم يه عالمه از چيزهايي که اونها دارن آموزش ميدن درست نيست و توصيه هاشون چيزي نيست که تو بخواي انجام بدي مگر اينکه بخواي به پيشبرد اين وضعيت کمک کني, نه بهبودي و نه بر گرداندن اين شرايط.
ته خط اينه. من قادر بودم به اهستگي خودم رو از the RX جدا کنم و حالا الان قند خونم رو با رژيم غذايي، مکمل و با روغن نارگيل! کنترل ميکنم, خوبه, هاه؟ من هنوز سطح قند خونم رو يک يا دو بار در روز چک ميکنم... و اونها همچنان خوب و بهتر از حد معمول هستن از وقتي که با the Amaryl RX سرو کار داشتم! و من the RX رو از اواخر ماه مارس 2003 تا به امروز قطع کردم. من تا قبل از مصرف روغن نارگيل براي يک سال يا بيشتر درحال مصرف چندين مکمل بودم اما هنوز هم مجبور بودم the RX مصرف کنم. اين نبود تا زماني که من بيشتر روغن هاي گياهي رو حذف کردم و روغن نارگيل رو اضافه کردم و متوجه شدم که در حال رکورد زدن بودم در حالي که the RX در زمان هاي متفاوتي در طول روز مصرف ميکردم... بنابراين من the RX رو قطع کردم و هنوز خوب سطح قند خونم رو حفظ کردم. به تدريج من ديگه the RX مصرف نميکردم!!! اميدوارم که اين مطلب بتونه به کسي کمک کنه و خدا همه رو برکت بده.

من به عنوان بيمار ابتلا به ديابت نوع 2 تشخيص داده شده بودم و به مدت 2 سال داشتم با نوسان شديد سطح قند خون مبارزه ميکردم . قبلا من از رژيم غذايي, ورزش, گياهان و سبزي ها و ويتامين ها در تلاش براي ثبات سطح قند خونم استفاده ميکردم, همراه با موفقيت هاي ناچيز. MD ام (دکتر پزشکي) ميخواست که داروها تجويزي برام قرار بده, اما من بر اساس گزارش هايي که درباره اثرات جانبي دراز مدت اين داروها خونده بودم مقاومت کردم.
يه روز داشتم يه خبرنامه ميخوندم, من متوجه يک مقاله شدم که ذکر کرده بود که روغن نارگيل قبلا براي تنظيم سطح قند خون استفاده ميشده. بنابراين در 7 نوامبر 2003 من 2 کوارت (پيمانهاي در حدود بيک ليتر) از روغن نارگيل (Virgin Coconut Oil) سفارش دادم. من شروع به خوردن روزي يک قاشق غذاخوري در هنگام شام کردم. آزمايش خون سالانه من در 2 ژانويه 2004 انجام شد. وقتي من MD ام رو در 13 ژانويه 2004 ديدم, اون خوشحال بود که ميديد سطح قند خونم الان در محدوده نرمال هست, و بهم گفت که براي چند ماه به همين صورت بوده. من نشئه شده بودم! من از اون موقع تا الان از سنت هاي گرمسيري روغن نارگيل استفاده ميکنم, , و قند خونم تا کنون در محدوده طبيعي باقي مونده. بسيار ممنونم براي ساخت چنين منبع غذايي سالم و فوق العاده اي که در دسترس ماست!

به هر حال مطالب در مورد تاثيری که روغن نارگيل بر ديابت میذاره خيلي زياد بود و من تنها بخشي از نوشته هاي يک سايت رو ترجمه کردم.
در آخر هم بگم که خودتون ميتونيد در سايت هاي انگليسي زبان در اين باره مطالعه بفرمايد و تاثيراي که اين روغن روي بيماران ديابت نوع 2 و حتي 1 ميذازه رو از زبان مصرف کنندگان این روغن مطالعه کنيد
براي شروع هم در موتور جستجوي گوگل با نوشتن Coconut oil and diabetes يا
coconut oil and blood sugar levels يا
The effect of coconut oil on diabetes
و يا نوشته هاي مشابه ميتونيد مطلب رو دنبال کنید...
موفق باشيد.


آخرین بالا اندازی (Bump) توسط Anonymous در جمعه فبريه 26, 2016 6:16 am
khakhs4364
 

بازگشت به پزشکی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان