سرما ودیابت

سرما ودیابت

پستتوسط hossein ahmadi cm » دوشنبه اکتبر 14, 2013 10:02 pm

خب دوستان کم کم داریم به هوای سرد و فصل سرما نزدیک میشیم و به طبع ممکنه با فراز و نشیب هایی در این مدت روب رو بشیم..که امیدوارم با هم فکری به نتایج خوبی برسیم.
ب طبع فرد دیابتی نسبت به افراد دیگه آسیب پذیرتر هستش. مخصوصا اگر شرایط زندگیش تغییر کند.
((تغییر فصل)) یکی از همون تغییرشرایط ها محسوب میشه. سرمای هوا و در برخی موارد (برف و باران) باعث می شود که دیابتی بیشتر مستعد ابتلا به انواع بیماری و مشکلات ناشی از آن شود.
همونطور که گفته شد کلا مشکلات ناشی از دیابت رو به دو قسمت تقسیم میکنیم:
1.انواع بیماری
2.مشکلات متفرقه
---------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------
1- انواع بیماری ها
تغییر فصل شاید در کنترل وضعیت دیابت و قندخون دیابتی ها تاثیر چندانی ندشته باشد :arrow: ولی مهم ترین جالش پیش رو تغییر شیوه زندگی در فصول سرد سال هست.
ممکننه کنترل قند دیابتی تغییر کند که این نوع تغییر از چند جهت قابل بحث است
یک مثال جالب: در فصل هایی مثل پاییز وزمستان مخصوصا درکلان شهر ها :D پدیده وارونگی هوا باعث میشه آلودگی زیاد بشه و به طبع آلودگی هوا مانع فعالیت های فیزیکی دیابتی های ساکن شهرها خواهد شد.
بسیاری از دوستان دیابتی این موقییت نمی توانند پیاده روی یا ورزش سنگین هوازی داشته باشند و این کم تحرکی و بی تحرکی به طبع باعث اضافه وزن، افزایش قندخون وافزایش دوز تزریقی فشارخونشان می شود.
پس بیماری هایی مثل سرماخوردگی و عفونت های تنفسی و هر نوع عفونت دیگه می تواند باعث افزایش قندخون شود.
چون عفونت مقاومت به انسولین رو به ارمغان میاذه و صد در صد تاثیر انسولین رو در بدن کاهش میده.
پس دیابتی ها باید خیلی خیلی بیشتر از قبل مراقب باشند و واکسن آنفلوانزا رو در ابتدای پاییز تزریق کنند((اگر هم تزریق نکردید مشکلی نیست راه های دیگری هست)).
hossein ahmadi cm

تاريخ عضويت: شنبه مارس 10, 2012 5:13 pm

Re: سرما ودیابت

پستتوسط hossein ahmadi cm » سه شنبه دسامبر 17, 2013 8:59 pm

دوستان به نظرتون فرد دیابتی بیشتر از افراد دیگه احساس سرما میکنه؟؟ :?
hossein ahmadi cm

پستتوسط Atieh » سه شنبه دسامبر 17, 2013 9:09 pm

hossein ahmadi cm نوشته است:دوستان به نظرتون فرد دیابتی بیشتر از افراد دیگه احساس سرما میکنه؟؟ :?

دوستان با تجربه جواب بدن.
اما من که تا الان همونطوری هستم که قبلا بودم و هیچ تفاوتی رو نسبت به قبل احساس نمیکنم.
Atieh

تاريخ عضويت: جمعه نوامبر 08, 2013 11:25 pm

پستتوسط hossein ahmadi cm » چهارشنبه دسامبر 18, 2013 12:44 am

من ب نظرم افرادی که ای 1 سی بالاتر از حد نرمال دارند و اون دسته از دوستانی که افت قند زیادی رو تجربه میکنن این پدیده بیشتر براشون اتفاق میوفته...
hossein ahmadi cm

پستتوسط shadi65 » سه شنبه دسامبر 31, 2013 2:19 pm

hossein ahmadi cm نوشته است:من ب نظرم افرادی که ای 1 سی بالاتر از حد نرمال دارند و اون دسته از دوستانی که افت قند زیادی رو تجربه میکنن این پدیده بیشتر براشون اتفاق میوفته...

من همیشه خیلی کم سرما می خوردم ولی 2 سالی هست که نسبت به سرما خیلی حساس شدم. زود سردم میشه و سرما می خورم. بنظرتون این می تونه بخاطر دیابت باشه؟
اینکه میگن بدنت ضعیف شده یعنی دیابت روش اثر گذاشته؟ :?:
با دیابت کسی که بیشتر اطلاعات داره بیشتر عمر میکنه...
shadi65

تاريخ عضويت: پنج شنبه نوامبر 08, 2012 12:37 am

پستتوسط hossein ahmadi cm » پنج شنبه ژانويه 09, 2014 9:43 pm

shadi65 نوشته است:
hossein ahmadi cm نوشته است:من ب نظرم افرادی که ای 1 سی بالاتر از حد نرمال دارند و اون دسته از دوستانی که افت قند زیادی رو تجربه میکنن این پدیده بیشتر براشون اتفاق میوفته...

من همیشه خیلی کم سرما می خوردم ولی 2 سالی هست که نسبت به سرما خیلی حساس شدم. زود سردم میشه و سرما می خورم. بنظرتون این می تونه بخاطر دیابت باشه؟
اینکه میگن بدنت ضعیف شده یعنی دیابت روش اثر گذاشته؟ :?:

بی ربط هم نمیتونه باشه.برای همین پزشکان تزریق واکسن آنفلانزا رو در ابتدای پاییز ب بیماران دیابتی توصیه میکنند.
کلا هر عامل ویروسی و عفونی میتونه روی دیابت و نحوه کنترل تاثیر بگذاره و روی سیستم سوخت و ساز بدن تاثیر کاتابولیک بگذاره...
hossein ahmadi cm

پستتوسط Niaz » جمعه فبريه 14, 2014 6:29 pm

من نه خیلی سرمایی ام نه خیلی سرما میخورم, فقط میخواستم اشاره کنم
گاهی صبح ها با افت قند بدون علائم معمولی قیلی (لرزش,سوزن سوزن شدن,عرق,... ) بیدار شدم میبینم سردی عجیبی حس میکنم و دستوپاهام در حد منجمد شدن هستن. تست قند که انجام میدم نتیجه از حد پایین رنج نرمال پایینتره
حدود چندماهه-شایدنزدیک1سال- که یکی از علائم افت قندم شده سرد شدن بدن
! Dear 2014, BEHAVE

".Life is not waiting for the storms to pass, but learning to DANCE in the rain"
Niaz

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 29, 2011 1:26 pm

پستتوسط FARHAD » شنبه فبريه 15, 2014 1:45 am

منم همينطورم و تقريبا شديدا گرماييم و تقريبا سردم نميشه
زیباترین عکسها در اتاقی تاریک ظاهر میشوند پس هر وقت در قسمت تاریکی از زندگی واقع شدی بدان که خداوند قصد دارد یک تصویر زیبا از تو بسازد.
viewtopic.php?f=4&t=223
FARHAD

تاريخ عضويت: چهارشنبه جولاي 25, 2012 3:39 pm

پستتوسط fatemeh.70 » شنبه فبريه 15, 2014 10:10 pm

منم وقتی قندم پایینه، خیلی سردم میشه، میشه گفت که یخ میزنم...
اگه افت قندم دیگه خیلی شدید باشه، 2- 3 تا پتو میندازم روم تا شاید یکم گرم شم...
تصوير
fatemeh.70

تاريخ عضويت: شنبه فبريه 28, 2009 11:43 pm

پستتوسط hossein ahmadi cm » يکشنبه فبريه 16, 2014 12:12 am

اون حالت خلسه :lol: (عرق سرد و احساس سرمای شدید) که ناشی از افت قند هست تقریبا میشه ب عنوان یک پدیده طبیعی ازش نام برد .
hossein ahmadi cm

پستتوسط payam63 » پنج شنبه دسامبر 24, 2015 6:34 pm

سردی هوا جدیدا باعث میشه گاهی یکی یا دوتا از انگشت های دستم از سرما سفید بشه بعدش وارد یه محیط گرم میشم بمرور درست میشه اما بعدش گزگز می کنه تا حدودی بی حسه البته قند خونم می گیریم نشانه افت قند نیست شاید عوارض بالا بودن قنده باشه باعث بی حسی انگشتام شده و سرمای هوا هم کمی تجدیدش کرده
کسی همچین مشکلی داره عارضه دیابت هستش؟؟
payam63

تاريخ عضويت: جمعه دسامبر 04, 2015 7:44 am

پستتوسط mehdi_20shz » سه شنبه مارس 29, 2016 11:51 pm

payam63 نوشته است:سردی هوا جدیدا باعث میشه گاهی یکی یا دوتا از انگشت های دستم از سرما سفید بشه بعدش وارد یه محیط گرم میشم بمرور درست میشه اما بعدش گزگز می کنه تا حدودی بی حسه البته قند خونم می گیریم نشانه افت قند نیست شاید عوارض بالا بودن قنده باشه باعث بی حسی انگشتام شده و سرمای هوا هم کمی تجدیدش کرده
کسی همچین مشکلی داره عارضه دیابت هستش؟؟

اینکه شما محتاط هستین یک نقطه قوت محسوب میشه اما اینکه هر چیزی رو به دیابت ربط بدین یه نقطه ضعف هست
به پزشک مراجعه کنین....انشاا... که طوری نیست
برای من دیابت پیدا کردن لحظه های از دست رفته هست...
mehdi2014shz@gamil.com
mehdi_20shz

تاريخ عضويت: پنج شنبه مارس 15, 2012 3:01 pm

پستتوسط nightday » شنبه جولاي 02, 2016 12:43 am

بسیار خوب بود ممنون
nightday

تاريخ عضويت: يکشنبه دسامبر 06, 2015 12:09 pm

بازگشت به پزشکی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان